Hlavní navigace

Po Česku zavedl Coface Austria pojištění pohledávek i na Slovensku

Pouhé tři týdny poté, co rakouská pojišťovna pohledávek Coface Austria Kreditversicherung AG otevřela svou pobočku v České republice, začala nyní nabízet pojištění pohledávek z obchodního styku i na Slovensku. Slovensko se tak stalo šestou zemí ve střední a východní Evropě, kde Coface Austria pojištění pohledávek nabízí.

Sdílet

„Po otevření pobočky na Slovensku má nyní Coface přímé zastoupení ve všech zemích sousedících s Rakouskem s výjimkou Slovinska, které je spravováno přímo z Vídně,“ uvedla předsedkyně představenstva Coface Austria a Coface Central Europe Martina Dobringer.

Společnosti Coface dosud pojistily obchody se slovenskými podniky v objemu 700 milionů eur (do července 2007), aktuální angažovanost pojišťoven Coface v České republice činila k počátku října dokonce přes 2 miliardy eur. Ve svém ratingu zemí hodnotí Coface Slovensko již sedm let investičním stupněm, od roku 2004 mu přiřazuje třetí nejlepší možnou známku A3. Česká republika má od společnosti Coface ještě vyšší rating A2. Díky nedávným rozsáhlým ekonomickým reformám se Slovensko stalo atraktivnější pro zahraniční investory a posílilo svůj potenciál dalšího růstu, ekonomická situace se zlepšila i v důsledku vstupu země do EU. Riziko spatřuje Coface naopak v silné závislosti slovenské ekonomiky na automobilovém průmyslu a v rostoucí úrovni zahraničního dluhu i přes vysoký příliv zahraničních investic.

Během uplynulých 10 let se Slovensku podařilo snížit hodnotu indexu CPI (Coface Payment Incidence Index), jehož prostřednictvím Coface sleduje, jaká je v dané zemi míra pohledávek po lhůtě splatnosti. V poslední době však má tento index opět tendenci k růstu, vývoj na Slovensku je horší, než je průměr regionu. „To jen podtrhuje význam úvěrového pojištění při zabezpečení obchodních transakcí, a to i s ohledem na to, že během prvního letošního pololetí se na Slovensku zvýšil počet bankrotů,” uvedla Dobringer.

Coface Payment Incidence Index

Pojištění pohledávek patří k základním finančním nástrojům, jimiž podniky mohou zabezpečit svá obchodní rizika. Pojištění, které nabízí Coface Austria, mohou klienti využít kdekoliv po světě, aniž by byla zanedbána právní nebo obchodní zvláštnost jednotlivých prostředí. Potřebné informace o bonitě odběratelů jsou získávány přímo na místě a k dispozici jsou i lokální partneři, kteří zabezpečí hladké zpracování pojištění.

Služby skupiny Coface ve střední a východní Evropě
Země Pojištění pohledávek Kreditní informace Inkaso pohledávek Faktoring
Rakousko X X X X
Polsko X X X X
Maďarsko X X X
Estonsko X X X
Lotyšsko X X X
Litva X X X
Česká republika X X X
Slovensko X X X
Slovinsko X X X
Bulharsko X X X
Rumunsko X X X
Chorvatsko X X
Rusko X X
Ukrajina X X
Srbsko X X

Coface Austria Kreditversicherung AG je členem CreditAlliance, mezinárodní asociace renomovaných pojišťoven pohledávek. Díky tomu má k dispozici rozsáhlou síť kvalifikovaných odborníků na trzích po celém světě. Ke stanovení pojistných limitů na jednotlivé odběratele využívá celosvětovou informační síť Coface, a prostřednictvím unikátní online databáze tak klienti mohou získat přístup k informacím o 50 milionech společností a jejich platební historii.

V České republice nabízí Coface Austria úvěrové pojištění prostřednictvím Coface Austria Kreditversicherung AG, organizační složky. Na podporu činností této své pobočky založila Coface Austria v ČR letos v srpnu též společnost Coface Czech Insurance Service s. r. o. V ČR působí Coface už od roku 1991 prostřed­nictvím společnosti Coface Czech Credit Management Services, spol. s r.o., která se zabývá inkasem pohledávek a je největším poskytovatelem kreditních informací na českém trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).