Hlavní navigace

Platební karty k nákupu pohonných hmot využívá v České republice 60 % firem

Již 60 % českých firem nakupuje pohonné hmoty bezhotovostně prostřednictvím firemních platebních karet. Vyplynulo to z výzkumu, který provedla výzkumná agentura Factum Invenio pro CCS Českou společnost pro platební karty a.s. na vzorku přibližně 800 českých firem zaměstnávajících alespoň 20 zaměstnanců a provozujících služební vozidla.

Sdílet

Z používaných karet určených k nákupu pohonných hmot mají přitom absolutně nejvyšší spontánní znalost karty CCS – 71 %, následované kartami Benzina s 50 % a obecně bankovními platebními kartami (42 %).

Z průzkumu Factum Invenio také vyplynulo, že většina českých firem – 74,3 % – využívá pro financování provozu vozového parku více než 5 platebních karet. 1 – 5 platebních karet pak využívá celkem 24 % firem; naopak 11 % firem se zařadilo do segmentu s největším počtem používaných karet – tedy s více než 50 kartami. 24 % firem využívá 6 – 10 karet, 11  – 20 karet využívá 22 %, 21 – 50 karet pak využívá 17 % firem.

Patrik Daďa, generální ředitel CCS České společnosti pro platební karty a.s., k výsledkům výzkumu poznamenává: Ze zjištěných údajů je patrné, že společnosti v České republice si ve větší míře uvědomují, jaké výhody jim přináší využívání firemních karet pro financování správy a provozu parku služebních vozidel. Současně se ukázalo, že největší roli pro firmy při pořizování těchto karet hraje stále hledisko nákladů. To znamená především míru úspory, kterou zavedení firemních karet do administrativy firmy přinese – což za nejdůležitější faktor považuje 55 % zástupců oslovených firem. Nezanedbatelnými faktory při jejich rozhodování zůstávají i bezpečnost transakcí a šíře akceptační sítě, tedy šíře využitelnosti karet na obchodních místech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).