Hlavní navigace

Platební kartu lze nově zamknout a odemknout

Od letošního května jsou všechny platební karty České spořitelny, a to jak nově vydávané, tak i všechny stávající, vybaveny čipem. Na konci dubna vypršela platnost posledních nečipových magnetických platebních karet České spořitelny, které měly data uloženy pouze na magnetickém proužku. Čipová technologie výrazně posiluje bezpečnost transakcí, protože data zaznamenává na čip a zcela minimalizuje možnost jejich případného zneužití. Česká spořitelna zahájila vydávání čipových karet v září 2006.

Sdílet

Všechny nové i stávající platební karty České spořitelny jsou čipové

Od 1. května 2009 mají držitelé platebních karet České spořitelny možnost svou platební kartu odemknout / zamknout. Služba nabízí jednoduché a rychlé zvýšení transakčních limitů na dočasnou dobu (odemknutí), po uplynutí klientem stanoveného období se limity automaticky vrátí na původní úroveň (zamknutí).

Naší prioritou je jak bezpečnost platebních karet, tak vysoký komfort při používání karet. Čipovou technologii proto považujeme za samozřejmost a vybavili jsme jí nejen všechny platební karty, ale také všechny bankomaty a platební terminály, uvedl Miloslav Křečan, ředitel Kartového centra České spořitelny. Odemknutí/zamknutí karty klienti využijí v případech, kdy počítají s jednorázovým nákupem ve vyšší částce a nechtějí mít z bezpečnostních důvodů k platební kartě trvale nastavené vysoké limity, vysvětlil Miloslav Křečan.

Údaje uložené na čipu jsou chráněny vysokou úrovní šifrování. Ověřování klienta při realizaci plateb u obchodníků se u čipových karet provádí vždy po zadání PIN. Aby byly údaje na kartě přečteny z čipu, je potřeba, aby i platební terminál nebo bankomat byl vybaven čipovou technologií. Pro případ, že by klient uskutečnil platbu nebo výběr na terminálu či bankomatu, který nemá čipovou technologii, nesou všechny platební karty České spořitelny vedle čipu nadále i magnetický proužek.

Se službou odemknutí/zamknutí karty si klient transakční limity dočasně změní na požadovanou dobu, která činí 1 až 23 hodin nebo 1 až 5 dní. Odemknutí/zamknutí debetní karty klienti provedou kdykoli telefonicky ve službě SERVIS 24 Telebanking nebo BUSINESS 24 Telebanking, držitelé Chytré karty České spořitelny mohou kartu odemknout/zamknout na informační lince 800 207 207. Cena za odemknutí a následné zamknutí karty je 30 Kč. Změnit lze všechny typy transakčních limitů, tedy limity pro výběr hotovosti, limity pro platby u obchodníků a limity pro platby na internetu. Od 20. dubna 2009 Česká spořitelna zjednodušila strukturu transakčních limitů k platebním kartám – limity sjednotila na tři základní typy a všechny limity nastavila jako jednodenní.

Česká spořitelna zaujímá významné místo v oblasti vydávání i přijímání platebních karet. Se 3,3 mil karet je největším vydavatelem karet na českém trhu, disponuje nejširší bankomatovou sítí čítající přes 1 170 bankomatů a provozuje 18 600 platebních terminálů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).