Hlavní navigace

Pioneer Investments představil investorům nový strukturovaný dluhopis

Skupina Pioneer Investments v ČR představila na českém trhu strukturovaný dluhopis vydaný Lehman Brothers Treasury a navázaný na Momentum Allweather Strategies II (fond hedge fondů). Portfolio tohoto podkladového fondu je složeno ze 30 hedge fondů předních světových správců. Takovéto rozdělení rizika eliminuje nebezpečí případného selhání jednotlivého manažera.

Sdílet

Od roku 1995 vykazuje podkladový fond hedge fondů, na který je dluhopis navázán, jen pozitivní výkonnost a jeho kolísavost je menší než kolísavost indexu vládních dluhopisů. Je spravován divizí Pioneer Alternative Investments, která je jedním z největších evropských subjektů spravujících alternativní investice. Fond má prokazatelnou odolnost vůči krizím na trzích (výkonnost v periodě 2000–2003: r.2000 – +8,49%, r.2001 – +6,71. r. 2002 – +3,84, r.2003 – + 9,9%). Tato odolnost je důsledkem expertní kvality správců hedge fondů, vysokého stupně rozložení rizik a vysoké kvality řízení rizik. Nejde tedy o eliminaci rizika, protože jeho aktivní řízení je dnes perspektivnější než snaha jej zcela odstranit. Dluhopis je zajištěný do CZK, a proto poskytuje investorům ochranu proti měnovému riziku.

Produkt je vhodný jako doplněk celkové investice pro klienty, kteří disponují vysokou investiční částkou a vyžadují profesionální správu investic, při níž portfolio manažer čelí výzvám a příležitostem na trhu. Taková investice má potenciál dosáhnout pozitivního zhodnocení i v případě krizí na trzích. Zdroj přidané hodnoty mohou ocenit obzvláště investoři se zkušenostmi na poli řízení firem. Není vhodný pro klienty, kteří chtějí mít svůj výnos odvozen od výnosů trhu (růsty i poklesy), a také není vhodný pro investory, kteří vyžadují předem známou výši garantovaného výnosu.

Od 1. října 2006 bude možno dluhopis zakoupit prostřednictvím privátních bankéřů Živnostenské banky, a.s. a vybraných společností finančních zprostředkovatelů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).