Hlavní navigace

Pioneer Investments hlásí potvrzení ratingu A u čtyř podfondů a vyšší ratingy pro tři lucemburské podfondy

Agentura Morningstar v červnu zvýšila ratingy dvěma lucemburským akciovým podfondům rodiny Pioneer Funds. Nyní mají podfondy Pioneer Funds – U. S. Research A EUR ND a Pioneer Funds - Emerging Europe & Mediterranean Equity A EUR ND pět hvězdiček. V červenci dále došlo ke zvýšení ratingu na čtyři hvězdičky u lucemburského akciového podfondu Pioneer Funds – European Potential A EUR ND.

Sdílet

Agentura Standard & Poor’s v červnu potvrdila stávající rating A u dalších čtyř lucemburských akciových podfondů rodiny Pioneer Funds, a to u Pioneer Funds – Commodity Alpha, Pioneer Funds – Emerging Europe & Mediterranean Equity, Pioneer Funds – Global Trends a Pioneer Funds – Global Select.

Agentura Standard & Poor’s potvrdila rating podfondu Pioneer Funds – Commodity Alpha na základě rozsáhlého back-testu, v němž byl potvrzen disciplinovaný a strukturovaný způsob investování do futures na komodity. Portfolio tým je sice menší, ale dostatečně zkušený, a dosavadní výsledky Pioneer Funds – Commodity Alpha jsou povzbudivé. Proto jsme potvrdili rating A, uvádí ve zprávě Standard & Poor’s.

U Pioneer Funds – Emerging Europe & Mediterranean Equity Standard & Poor’s ocenila zejména zkušenosti portfolia manažera Marcina Fiejky, který řídí podfond od roku 2005. Díky němu se podfond během posledních tří let vrátil mezi top desítku fondů rozvíjejících se trhů regionu EMEA. Ocenili jsme, že portfolio manažer prokázal kvalitu tohoto podfondu v oblasti rozložení portfolia a výběru jednotlivých cenných papírů a vrátil ho mezi top desítku fondů, uvádí Standard & Poor’s.

K potvrzení ratingu A u Pioneer Funds – Global Trends došlo na základě zkušeností portfolio manažera Neila Robsona, který řídí v Dublinu pětičlenný tým a spolupracuje s dalšími čtyřiceti osmi analytiky z lokálních poboček skupiny Pioneer Investments.

Pioneer Funds – Global Select sice v letech 2007 a 2008 dosahoval nižší výkonnosti ve srovnání s benchmarkem i fondy v rámci relevantní konkurence – aniž by došlo k jakékoliv změně v investičním procesu, dobře reagoval na pokles trhu a v prvních pěti měsících roku 2009 vykázal mírnou absolutní i relativní nadvýkonnost. K potvrzení ratingu A jsme se rozhodli s ohledem na dlouhodobě dosahované výsledky, investiční proces podfondu a v neposlední řadě i na kvality portfolio manažera, zdůvodňuje zpráva Standard & Poor’s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).