Hlavní navigace

Petr Kellner, nový finanční investor do společnosti PPF Alpha

Skupina PPF Investments dnes (31. ledna 2006) potvrdila, že se přední český finančník Petr Kellner podílí prostřednictvím strukturované finanční investice na upisování první emise akcií společnosti PPF Alpha Investment Corporation.

Sdílet

Společnost PPF Alpha Investment Corporation je součástí skupiny PPF Investments, která byla založena v polovině minulého kalendářního roku jako mezinárodní skupina zabývající se investicemi v oblasti private equity. PPF Investments je nezávislá mezinárodní skupina, která se zabývá investicemi v oblasti private equity a soustředí se na transformující se ekonomiky.

V nedávné době oznámila dvě úspěšné investice v Číně a v současnosti vyhodnocuje investiční příležitosti v Rusku, na Ukrajině, v Číně, Vietnamu a České republice. Skupina dále zvažuje i investiční příležitosti i v jiných zemích. PPF Investments vyvíjí své aktivity prostřednictvím specializovaných společností tzv. Investments Corporation. První takovouto společnost – PPF Alpha Investments Corporation – založila skupina PPF Investments na podzim roku 2005. Počáteční upisovací období této společnosti začalo v prosinci minulého roku a potrvá až do června 2006. K dnešnímu dni investoři již upsali přes USD 300 mil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).