Hlavní navigace

Personální změny ve Skupině ČSOB

Přímý prodej a privátní banku ve Skupině ČSOB vedou noví manažeři. Poštovní spořitelna s novým tiskovým mluvčím.

Sdílet

V červnu dochází ve Skupině ČSOB k několika personálním změnám. Řízením ČSOB Private Banking byl pověřen Martin Kosobud (39). V čele této významné části banky stanul po bohatých zkušenostech, které získal během svého dlouholetého působení v oblasti financí. Profesní kariéra Martina Kosobuda začala v ČSOB v roce 1993 a to v oblasti korporátních financí. O pět let později přešel z pozice ředitele pobočky ČSOB v Táboře do společnosti Patria Asset Management a věnoval se investicím, fúzím a akvizicím. V Patrii vedl pobočku v Českých Budějovicích a zároveň zasedal v dozorčí radě této investiční banky. Po koupi Patrie skupinou KBC Group přešel v roce 2003 do privátní banky ČSOB a vedl českobudějovickou pobočku ČSOB Private Banking. Během své kariéry absolvoval pracovní stáže v Londýně, v Ženevě a Belgii. Martin Kosobud má dva syny, rád se věnuje triatlonu. Vedoucí pozice v ČSOB Private Banking se uvolnila přechodem Miroslava Dvořáka do čela firmy Letiště Praha.

Přímý prodej a služby ve Skupině ČSOB povede v pozici výkonné ředitelky Ing. Eduarda Hekšová, která se tak vrací blíž ke svému původnímu oboru, k technické kybernetice. Vystudovala ji na ČVUT v Praze. V letech 1997 až 2004 působila na vysokých manažerských postech ve společnosti Credit Suisse Asset Management – mj. jako marketingová manažerka, IT manažerka, viceprezidentka a rovněž předsedkyně dozorčí rady. Před příchodem do Skupiny ČSOB pracovala na Ministerstvu financí ČR v pozicích vrchní ředitelky skupiny pro finanční služby a ředitelky odboru analýz a rozvoje finančního trhu. Na začátku roku 2007 se vrátila do soukromého sektoru a ve Skupině ČSOB působila jako zástupkyně ředitele péče o klienta Poštovní spořitelny.

Od 15. června dochází také ke změně v útvaru Externí komunikace a vztahy k investorům Skupiny ČSOB. Martina Orsága, který v útvaru pracoval jako mluvčí Poštovní spořitelny, přivádí kariérní rotace do čela útvaru Marketingová komunikace Poštovní spořitelny. Na jeho dosavadní místo přichází Marek Roll, dosud account manažer v agentuře Bison&Rose. Marek Roll má za sebou kariéru v klasických i internetových médiích, v redakcích sportovních i ekonomických. Ve vztahu k médiím bude používat funkční označení „mluvčí Poštovní spořitelny“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).