Hlavní navigace

Penzijnímu fondu AEGON jsou tři měsíce

Penzijní fond AEGON slaví v těchto dnech první malé výročí - tři měsíce od startu své obchodní činnosti. Dne 4. 6. 2007 vydala Česká národní banka povolení ke vzniku a činnosti penzijního fondu AEGON a první klienti začali využívat výhod nového penzijního připojištění již v polovině června.

Sdílet

Na jakékoli bilancování je samozřejmě ještě krátká doba, ale zároveň může být zajímavý pohled na to, jak vypadá klientský kmen nejmladšího penzijního fondu. To, s čím klienty oslovuje AEGON Penzijní fond jsou dvě výhody, které nabízí jako jediný na trhu. Jedná se o Prémii + 2 % pro ty klienty, kteří si spoří víc a speciální Bonus pro ty klienty, kteří spoří déle.

Krátký pohled na čísla:

  • průměrný měsíční příspěvek účastníka penzijního připojištění AEGON je 514 Kč, což je cca o šestinu více, než průměrný příspěvek účastníka na celém trhu
  • AEGON si volí zejména mladší klienti (88 % klientů penzijního fondu AEGON je ve věku 18 – 49 let, na celém trhu z tohoto věkového pásma pochází pouze 51% všech účastníků systému penzijního připojištění).
  • AEGON si volí hlavně noví klienti – více než 70% klientů vstoupilo do penzijního připojištění poprvé, a to právě prostřednictvím PF Aegon.

Ještě se tedy podívejme podrobněji, co klienty na nabídce penzijního fondu AEGON oceňují. Vedle standardních výhod penzijního připojištění je to zejména:

  • Prémie + 2 % pro ty klienty, kteří si spoří víc AEGON Penzijní fond jednorázově připisuje po završení prvního roku trvání smlouvy a po splnění podmínek daných penzijním plánem mimořádné prémie ve výši 2 % z celkových prostředků evidovaných ve prospěch účastníka.
  • Bonus pro ty klienty, kteří spoří déle AEGON Penzijní fond poskytne po splnění podmínek daných penzijním plánem účastníkům penzijního připojištění výnosový bonus, který zvyšuje zhodnocení jejich prostředků.

Tyto výhody jsou zakomponovány přímo v penzijním plánu AEGON. Konkrétní modelaci zhodnocení vývoje prostředků klienta s penzijním připojištěním AEGON a srovnání s vývojem standardního penzijního připojištění si klienti mohou sami vyzkoušet na webu www.aegon.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).