Hlavní navigace

Penzijní fondy ve skupině České pojišťovny sloučeny

Praha, 1. srpna 2003: Penzijní fond České pojišťovny, a.s., a ČP penzijní fond, a.s. (dříve Commercial Union Penzijní Fond – CUPF) jsou sloučeny. Stalo se tak zápisem do obchodního rejstříku dne 1. srpna 2003, čímž byla fúze obou fondů právně dokončena. Penzijní fond České pojišťovny (PFČP), který je nástupcem obou společností, se tak stal druhým největším penzijním fondem v České republice. Počet jeho klientů se blíží hranici 450 tisíc a výše spravovaných aktiv přesahuje 10 miliard Kč.

Sdílet

Klientům ČP penzijního fondu (ČPPF), kteří se automaticky stávají účastníky nástupnického fondu, zůstávají zachovány všechny nároky na dávky a taktéž se jim bude plně započítávat celková doba placení příspěvků u ČPPF. Od data sloučení pro ně platí, stejně jako pro nové klienty PFČP, nový penzijní plán. Navíc již mohou plně využívat všech služeb stejně jako klienti PFČP.

PFČP dlouhodobě dosahuje dynamického růstu ve všech ukazatelích hospodaření. Za rok 2002 vykázal svůj historicky nejvyšší zisk ve výši 201 milionů korun a zaznamenal nárůst aktiv o celou jednu třetinu na výsledných 7,6 miliard Kč. Novou smlouvu o penzijním připojištění s ním loni sjednalo na 65 tisíc nových účastníků a nárůst počtu klientů s příspěvkem zaměstnavatele činil 25 %.

Jsem přesvědčen, že sloučení znamená pro klienty obou penzijních fondů ze skupiny České pojišťovny zvýšení klientského komfortu. S ohledem na vyšší efektivitu danou úsporami z rozsahu očekáváme rovněž pozitivní dopad na výši připisovaného zhodnocení. Velká společnost, jako je naše, má taktéž možnost efektivněji investovat prostředky klientů , uvedl Ivo Foltýn, předseda představenstva Penzijního fondu České pojišťovny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).