Hlavní navigace

Penzijní fondy ČSOB připsaly svým klientům zhodnocení za rok 2009

[Tisková zpráva] Akcionář ČSOB Penzijních fondů Progres a Stabilita rozhodl o rozdělení zisku penzijních fondů za rok 2009. ČSOB Penzijní fond Stabilita připíše svým klientům za minulý rok zhodnocení ve výši 1 %. U ČSOB Penzijního fondu Progres činí zhodnocení prostředků 1,4 %.

Sdílet

Zhodnocení penzijních fondů se opět dostává na úroveň, která je pro klienty zajímavá. Po problémech, které v loňském roce zasáhly celý finanční trh, se situace opět stabilizovala. „Jasně se ukázalo, že penzijní fondy jsou silné a zdravé instituce,“ dodává Petr Beneš, generální ředitel ČSOB Penzijních fondů.

Jako tradičně klienti kromě samotného zhodnocení připsaného fondy mohou čerpat i státní příspěvky, daňové úlevy a velká část z nich také příspěvky od zaměstnavatele. „Díky tomu jsou prostředky uložené v systému penzijních fondů jednou z nejlepších a zároveň velmi bezpečných variant zajištění na stáří,“ říká Petr Beneš.  Výhodnost penzijního připojištění spočívá mimo jiné v tom, že garantuje nejen návratnost vložených prostředků, ale i jejich  zhodnocení o připsané podíly na výnosech hospodaření fondu a státní příspěvky

Ke konci loňského roku měly penzijní fondy ČSOB celkem 722 tisíc klientů. „Opětovný růst klientů v loňském roce dokazuje, že lidé přistupují ke svému stáří zodpovědně. Je to ukázkou toho, že obyvatelé se nechtějí jen spoléhat na to, že se o ně stát postará,“ dodává Beneš. Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).