Hlavní navigace

Penzijní fond Generali rozdělí zisk mezi své klienty a za rok 2010 připíše jedno z nejlepších zhodnocení na trhu ve výši 2,1%

[Tisková zpráva] Penzijní fond Generali rozdělí loňský zisk 57,5 milionů korun mezi své klienty a za rok 2010 připíše jedno z nejlepších zhodnocení na trhu ve výši 2,1%. V závěru loňského roku pečoval o více než 57 tisíc klientů. V počtu účastníků zaznamenal nejvyšší růst na trhu, když meziročně vzrostl o 24%. Průměrný měsíční příspěvek klienta penzijního fondu Generali činil 816 korun a vysoko přesáhl tržní průměr.

Sdílet

„Z dlouhodobého hlediska patří zhodnocení úspor našich klientů mezi nejvyšší na trhu. Připsané výnosy za loňský rok to opět potvrzují a patří k nejlepším," říká Ing. Petr Hájek, předseda představenstva penzijního fondu Generali. "Ruku v ruce s růstem finanční gramotnosti se postupně zvyšuje i povědomí o nezbytnosti spoření na soukromou penzi. Výsledky penzijního fondu Generali jsou jasným signálem pro naše stávající i budoucí klienty, že vhodně zvolená investiční strategie může přinést efektivní zhodnocení nad rámec inflace i přes doznívající celosvětovou ekonomickou recesi posledních let,“ dodává Petr Hájek.

Penzijní fond Generali vykazuje stabilní růst v počtu klientů. Za poslední čtyři roky se takřka zdvojnásobil. Zatímco k poslednímu prosinci roku 2007 spravoval vklady necelých 30 tisíc účastníků, v roce 2008 to bylo již více než 37 tisíc a v roce 2009 překonal hranici 46 tisíc. V loňském roce se počet účastníků přehoupl přes 57 tisíc. Meziroční růst o 24% je nejvýraznější  na trhu.

„Individuální klientský servis je jednou z významných priorit penzijního fondu Generali. Jednoduše řečeno, klient pro nás není pouze číslo v databázi,“ říká Ing. Miroslav Řezník, člen představenstva penzijního fondu Generali se zodpovědností za obchod. „Nezbytným pilířem je zhodnocení vložených prostředků. I za minulý rok jsme potvrdili naši pozici v rámci top 3 na trhu v ČR. Výsledným vysvědčením je nejrychlejší meziroční růst počtu klientů, který je na jednu stranu zavazující, na druhou zároveň potvrzením naší obchodní strategie,“ dodává Miroslav Řezník.

Průměrný měsíční příspěvek klienta penzijního fondu Generali činil 816 korun a pohyboval se přibližně na stejné výši jako v roce 2009. Tržní průměr překonal o 85%.

Klienti penzijního fondu Generali jsou průběžně informování o stavu svého účtu. Samozřejmostí jsou výpisy, které budou rozesílány v druhé polovině dubna letošního roku. Další možností, jak mohou účastníci kontrolovat stav účtu, jsou webové stránky www.generalipf.cz po přihlášení do sekce „Účastníci/Vstup na účet“.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).