Hlavní navigace

Penzijní fond České spořitelny má více než půlmilionu klientů

Penzijní fond České spořitelny navýšil k 30. červnu 2006 meziročně počet uzavřených smluv o více než 23 % na celkových 59 533 nově získaných klientů (ve srovnatelném období roku 2005 to bylo 48 324 nových klientů). Již v průběhu května 2006 se tak stal teprve třetím penzijním fondem, kterému se podařilo překročit hranici půl milionu klientů. Další výrazný nárůst zaznamenal Penzijní fond České spořitelny v oblasti objemu finančních prostředků na osobních účtech klientů, v prvním pololetí roku 2006 dosáhl téměř 17 miliard Kč. To je o 14 % více než ve srovnatelném období roku 2005 (14,87 mld. Kč).

Sdílet

„Překročení hranice půlmilionu klientů a výrazný nárůst nově uzavřených smluv jsou dokladem rostoucího zájmu o finanční zajištění v důchodovém věku a atraktivity produktu penzijního připojištění. Současný pokles průměrného věku klientů ukazuje na aktuálnost tohoto problému i pro mladší generace. Dosažené výsledky bereme zároveň jako ocenění dostupnosti a kvality našich služeb,“ uvedl Aleš Poklop, člen představenstva a ředitel úseku obchodu a marketingu.

Penzijní fond České spořitelny dosáhl vynikajících obchodních výsledků i díky své rozsáhlé prodejní síti. Ta zahrnuje všechny pobočky České spořitelny a její mobilní prodejní síť, jejíž součástí je i Kooperativa, pojišťovna, a.s. Nárůst obchodní dynamiky byl podpořen také dalším rozvojem spolupráce se zaměstnavateli. Počet zaměstnavatelů, kteří přispívají svým zaměstnancům do Penzijního fondu České spořitelny, se v prvním pololetí 2006 zvýšil na 5 679 (4 706 ve srovnatelném období minulého roku).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).