Hlavní navigace

Penzijní fond České pojišťovny dosáhl historické výše zisku

Sdílet

Zisk Penzijního fondu České pojišťovny, a.s., (PFČP) dosáhl za rok 2002 výše 201 milionů Kč, což je nejvyšší hodnota v historii fondu. Nárůst oproti předcházejícímu období činí 12 %. PFČP zaznamenal v uplynulém roce dynamický růst i ve všech ostatních ukazatelích hospodaření. Objem spravovaných aktiv meziročně vzrostl o celou třetinu na 7,6 miliardy Kč.
Úspěšnost PFČP v loňském roce pak dokumentuje uzavření 65 tisíc nových smluv o penzijním připojištění a 25% nárůst počtu klientů s příspěvkem zaměstnavatele. Aktuálně pak celkový počet klientů činí 355 tisíc a fond se tak dlouhodobě řadí mezi největší na trhu. První místo mezi penzijními fondy pak zaujímá co do výše základního kapitálu, který představuje 210 mil. Kč.

„Obchodní a finanční výsledky Penzijního fondu České pojišťovny dokládají jeho pokračující dlouhodobý dynamický a stabilní růst. Naše úspěchy se pak odrážejí v rostoucím zájmu a důvěře klientů. Fond se tak loni podílel celou třetinou na růstu počtu klientů trhu penzijního připojištění“, uvedl Ing. Tomáš Matoušek, výkonný ředitel Penzijního fondu České pojišťovny.

Vybrané hospodářské ukazatele Penzijního fondu České pojišťovny k 31. 12. 2002:

Počet klientů: 348 393
Hospodářský výsledek (v tis. Kč): 200 957
Výše aktiv (v tis. Kč): 7 600 108

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).