Hlavní navigace

Patria Finance se stala největším obchodníkem na BCPP v roce 2005

Patria Finance vykázala nejvyšší objemy i přesto, že obchoduje pouze s akciemi.

Sdílet

Společnost Patria Finance, a.s. se v roce 2005 stala největším obchodníkem na pražské burze. Podle statistik BCPP dosáhla za minulý rok objemu obchodů 493 miliard Kč, což představuje tržní podíl 28,7 %.

Patria Finance, která je aktivní pouze v obchodování s akciemi, vykázala téměř dvojnásobný objem ve srovnání s předchozím rokem a mezi akciovými obchodníky obhájila své prvenství. V celkových statistikách zahrnujících i obchodování s dluhopisy se vyhoupla do čela vůbec poprvé, což ukazuje na rostoucí zájem o český akciový trh. K růstu objemů přispěli i individuální investoři obchodující prostřednictvím online brokera Patria Direct.

Tento rok byl z pohledu Patrie velmi úspěšný. A to jak z hlediska zobchodovaných objemů, tak i z pohledu celkového hospodářského výsledku. Nárůst objemů je mimo jiné i indikátorem spokojenosti našich klientů. Kromě institucionálních klientů projevil eminentní zájem o investování do akcií i retailový sektor, který se podílel na celkovém objemu téměř 10%. Tento segment je velmi dynamický a očekáváme, že jeho význam bude dále růst. řekl Jan Klenor, generální ředitel Patria Finance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).