Hlavní navigace

Patria Direct zahajuje jako jediný obchodník v ČR transakce s polskými cennými papíry

Na polském trhu bylo letos emitováno 33 IPO

Sdílet

Patria Direct od počátku prosince umožňuje svým klientům investovat do cenných papírů na dynamicky rostoucím polském kapitálovém trhu. Zahájila totiž jako jediný český broker obchodování s cennými papíry na varšavské burze. Klientům poskytuje Patria Direct samozřejmě i široké informační zázemí pro jejich rozhodování při investicích do polských cenných papírů.

Patria Direct se rozhodla umožnit svým současným i potenciálním klientům participovat na ziscích z dynamicky rostoucího polského kapitálového trhu a zahájila počátkem prosince obchodování na varšavské burze. Klienti Patria Direct mohou investovat do 252 kotovaných akcií s tržní kapitalizací 279 mld. polských zlotých (PLN).

„Jsme jediný broker v České republice, nabízíme možnost obchodovat s cennými papíry na polském kapitálovém trhu,“ řekl Oldřich Pavlovský, výkonný ředitel Patria Direct. „K rozšíření naších služeb o tento trh nás vedl růst polského trhu a množství investičně zajímavých cenných papírů včetně řady IPO (primárních emisí akcií).“

O atraktivitě polského kapitálového trhu svědčí několik faktů:

  • Hlavní index varšavské burzy WIG k počátku prosince zaznamenal meziroční růst téměř 33 % (v EUR) – viz graf na konci tiskové zprávy.
  • Na rozdíl od českého trhu je polský kapitálový trh výrazně živější v investorsky atraktivní oblasti IPO. V loňském roce vstoupilo na varšavskou burzu 36 IPO. V letošním roce to bylo zatím 33 nových emisí.
  • Objem obchodů na varšavské burze dosáhl v roce 2003 hodnoty 80 mld. PLN, v loňském roce to bylo 118 mld. PLN a objem ke konci letošního října činil 154 mld. PLN.

„Patria Direct nabízí možnost obchodovat s polskými cennými papíry jak prostřednictvím našich internetových stránek (www.patria-direct.cz) tak telefonicky. Současně s obchodováním polských cenných papírů nabízíme i měnové konverze CZK/PLN,“ informuje o nových službách Patria Direct Oldřich Pavlovský. „Při podání příkazů k obchodování prostřednictvím internetu se poplatky za transakci pohybují již od 30 PLN.“

Varšavská burza je rozdělena na dva trhy: oficiální a paralelní. Členové varšavské burzy provádí transakce ve dvou obchodních systémech: kontinuálním a aukčním. Kontinuální obchodování na varšavské burze probíhá od 9.30 do 16.10 hodin. Závěrečná aukce probíhá od 16.10 do 16.20 hodin a post-aukční obchodování končí v 16.30 hodin.

Podrobné informace o systému obchodování, cenných papírech a výsledcích obchodování najdete na internetové adrese varšavské burzy www.gpw.com.pl.Patria Direct nabídkou nákupu a prodeje polských cenných rozšířila nabídku investičních nástrojů pro své klienty. Vedle nově nabízených polských cenných papírů a měnové konverze (PLN/CZK) to jsou:

  • české akcie (na pražské burze),
  • zahraniční akcie (USA, Německo, Švýcarsko, Velká Británie, Euronext – Belgie, Holandsko, Francie),
  • indexové akcie (ETF),
  • HZL Hypoteční banky,
  • státní dluhopisy ČR,
  • k dalším službám patří například měnové konverze (USD, EUR, GBP, CHF) a poskytování úvěru na nákup cenných papírů (margin).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).