Hlavní navigace

Oznámení o pozastavení vydávání a odkupu podílových listů fondu Pioneer Trust, Pioneer česká investiční společnost a.s. - otevřený podílový fond

Sdílet

V období od 22. prosince 2001 do 8. ledna 2002 bude pozastaveno vydávání a odkup podílových listů fondu Pioneer Trust, Pioneer česká investiční společnost, a.s. otevřený podílový fond (dále jen „Fond“) a to v souladu s ustanovením § 13 zákona č. 248/1992 Sb. o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů.

Pozastavení vydávání a odkupu podílových listů ve výše uvedeném období bylo navrženo Unií investičních společností ČR a doporučeno Komisí pro cenné papíry. Důvodem je nové opatření Ministerstva financí ČR nabývající účinnosti k 1. lednu 2002, které z účetního pohledu přeřazuje investiční společnosti a jejich fondy do nové skupiny bank a některých finančních institucí. V důsledku tohoto opatření bude nutné všechny účetní uzávěrky ke konci roku 2001 provést dvakrát a to dle stávajících i nových předpisů, jakož i mnoho dalších souvisejících operací.

Posledním obchodním dnem v roce 2001 byl Komisí pro cenné papíry stanoven pátek 21. prosince 2001, prvním obchodním dnem v novém roce bude středa 9. ledna 2002. Pokyny k vydání a odkupu podílových listů Fondu tak budou zpracovány s cenou platnou pro 9. ledna 2002.

Ing. Martin Dybal
ředitel pro prodej a marketing

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).