Hlavní navigace

OVB žaluje Prouzu a Partners

Trestním oznámením proti bývalému náměstkovi ministra financí Tomáši Prouzovi a nynějšímu místopředsedovi představenstva společnosti Partners For Life Planning reaguje akciová společnost OVB Allfinanz na jeho nepravdivá nařčení citovaná v rozhovoru pod názvem „Štork poškozoval naše klienty s vědomím OVB“ zveřejněném 27. února 2008 na serveru investujeme.cz.

Doba čtení: 1 minuta

„Do OVB nebude nikdo beztrestně kopat, ani Tomáš Prouza z konkurenční firmy,“ uvedl Pavel Uzel, předseda představenstva OVB Allfinanz. „Nemám nic proti férové hospodářské soutěži, ale fauly musejí být nejen odpískány, ale v souladu s pravidly i potrestány.“

Prouza v poskytnutém rozhovoru doslova uvedl: „Pan Štork našeho klienta nenašel náhodou. Dostal od centrály OVB databázi klientů poradců, kteří odešli do Partners, a měl je obcházet. Je tedy zřejmé, že klienti byli poškozováni s vědomím, a skoro bych řekl na přímý pokyn centrály OVB. Centrála OVB samozřejmě ví, jaký je pan Štork ‚vynikající‘ prodejce a co všechno je schopen klientovi natlačit. Musela vědět, když ho posílala za klienty, že to pro ty klienty nebude dobré řešení.“

Podle Uzla jsou tato tvrzení nepravdivá a dehonestující povahy. Navíc cíleně poškozují dobrou pověst OVB tím, že negativně ovlivňují její vážnost a postavení v podnikatelských vztazích, a to zejména u stávajících i potenciálních klientů OVB. Podle Uzla je toto Prouzovo zřejmě protizákonné jednání o to intenzivnější, že k němu došlo z úst bývalého náměstka ministra financí České republiky. „Prouzova snaha o poškození dobré pověsti naší společnosti z konkurenčních důvodů je tak zcela zřejmá,“ dovozuje Uzel.

Tomáš Prouza je členem statutárního orgánu společnosti Partners For Life Planning, která je na českém trhu finančně poradenských služeb se společností OVB v konkurenčním vztahu. Podle Uzlova názoru se tak Prouza svým jednáním dopustil nekalé soutěže, když v rozporu s dobrými mravy jednal tak, aby způsobil újmu OVB Allfinanz, a to i přesto, že nekalá soutěž je dle § 44 odst. 1 zákona č. 513/1991 Sb. jednoznačně zakázána.

Stejně jako na Prouzovi se OVB Allfinanz domáhá ochrany svého dobrého jména žalobou rovněž na společnosti Partners For Life Planning, od nichž požaduje omluvu.