Hlavní navigace

Outsourcingem k snížení nákladů a větší efektivitě

Až v prvním březnovém týdnu vyrazí firemní bankéři ČSOB ke svým klientům, budou zbaveni jedné nepříjemné administrativní povinnosti. Už nepovedou knihu jízd. Zákon však porušen nebude, protože elektronickou knihu jízd u všech služebních vozů ČSOB a Poštovní spořitelny automaticky povede monitorovací systém GPS. Montáž do vozidel obou bank bude dokončena během ledna a února. Monitorovací systém sám dokáže zaznamenat datum, čas, počet ujetých kilometrů a trasu.

Sdílet

Bankéř tak každý měsíc pouze údaje odešle správci autoparku a čas, který tím ušetří, věnuje záležitostem svých klientů. V mimořádných případech, jakými jsou například krádeže vozidla, lze využít systém GPS k jeho vypátrání. Ke zefektivnění správy autoparku obou bank dochází využitím produktu „fleet management“, který na trhu komerčně poskytuje největší česká leasingová společnost ČSOB Leasing.

„Jsme přesvědčeni, že převzetí komplexní péče o naši firemní flotilu odborníky ze společnosti ČSOB Leasing je vysoce efektivním řešením. Všechny podpůrné činnosti se snažíme přenést na externí dodavatele jednak proto, abychom mohli více úsilí, času a lidských kapacit věnovat našim klientům a jednak proto, abychom využili úspor z rozsahu služeb a získali top kvalitu, kterých specialisté snadněji dosahují“, komentoval využití komplexní správy vozového parku Petr Hutla, zodpovědný v řídícím týmu Skupiny ČSOB za lidské zdroje a sdílené služby. „Je jen přirozené, že naší první volbou pro outsourcing jsou firmy ze Skupiny ČSOB. Dokumentujeme tím, že Skupina ČSOB poskytuje komplexní a prvotřídní služby“, dodal Hutla.

Všem řidičům firemních vozidel ČSOB a Poštovní spořitelny bude k dispozici kompletní servis, který společnost ČSOB Leasing poskytuje zákazníkům fleet managementu, mezi jiným Zákaznická linka pro havarijní situace 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, komplexní asistenční služba ČSOB Pojišťovny i převoz většiny vozidel k servisní prohlídce či opravě do autorizované dílny. V minulém roce zrychlily ČSOB a Poštovní spořitelna převádění podpůrných služeb na externí dodavatele (outsourcing), zavádění on-line managementu a sdílení takových služeb ve Skupině ČSOB, které uvolnilo kapacity kvalifikovaných lidí pro hlavní činnosti obou bank v oblasti finančních služeb. Mezi služby, které jsou v ČSOB a Poštovní spořitelně zajišťovány externími dodavateli patří například HelpDesk informačních technologií, podatelny a spisovny, správa budov. On-line management je uplatněn na účetní procedury a management lidských zdrojů (softwarová aplikace SAP), na správu budov (softwarová aplikace Archibus), vnitřní distribuci pošty (softwarová aplikace Athena), objednávání zboží služeb a služeb pomocí modulu SAP EBP. Cílem intenzivního zavádění takových postupů je dosažení „operační excellence“, tedy vysoké efektivity při podstatně nižších provozních nákladech.

ČSOB Leasing jako univerzální leasingová společnost nabízí svým zákazníkům z řad podnikatelských i nepodnikatelských subjektů kompletní řadu produktů pro financová¬ní dopravních prostřed¬ků, strojů a zařízení: finanční leasing, zákaznický úvěr, splátkový prodej a operativní leasing (včetně „full ser¬vice leasingu“ a „fleet managementu“). Předmětem fleet managementu je převzetí péče (outsourcing) o provoz firemních automobilů, nebo třeba jen zajištění administrativy spojené s jejich provozem bez nutnosti financování automobilů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).