Hlavní navigace

Operativní leasing vstupuje na český podnikatelský trh s podporou EU

Praha – Smlouva o Globální půjčce, která má drobným a středním podnikatelům zjednodušit přístup k leasingu, byla 1. dubna podepsána v Praze. Projekt podporovaný Evropskou unií především sníží zálohu, kterou byli dosud podnikatelé nuceni zaplatit při podpisu leasingové smlouvy. Celková výše globální půjčky činí 10 miliónů Euro.

Sdílet

Další podporu malého a středního podnikání poskytuje IKB Leasing prostřednictvím inovativního konceptu operativního leasingu, u něhož podnikatel není nucen zaplatit ve splátkách celou cenu stroje, ale jen tu část jeho amortizace, která odpovídá době skutečného využívání. Měsíční splátky tak budou nižší, než u dosud nejběžnějšího finančního leasingu a to může podnikatel promítnout do cen. Vůči konkurenci tak získá výhodu, říká prokurista IKB Leasing ČR s.r.o. Dr. Michael Roth.

Malé a střední podniky profitují z desetimilionové půjčky od KfW/CEB pro IKB Leasing ČR s.r.o. v rámci programu „SME Finance Facility“

Dne 1. dubna 2004 podepsaly v Praze IKB Leasing ČR a německá banka pro obnovu KfW úvěrovou smlouvu ve výši 10 miliónů EUR, která je dalším podpůrným projektem Evropské unie pod názvem SME Finance Facility. Tento projekt je určen k refinancování leasingových obchodů IKB Leasing ČR pro malé a střední podniky. Část prostředků získala KfW od Evropské rozvojové banky v Paříži (CEB).

V rámci programu SME Finance Facility obdrží IKB Leasing ČR s.r.o. podporu, která má být využita k vybudování trvale udržitelného rozvoje malých a středních podniků. Tato podpora vychází z programu Phare Evropské unie a IKB Leasing ČR ji prostřednictvím úvěrové rámce poskytnutého KfW využije k nabídce leasingových smluv s menší zálohou a menším objemem. Tímto bude především malým a středním podnikům ulehčen přístup k leasingu.

Úvěrový rámec s dobou trvání 8 let je již druhým v pořadí, který byl poskytnut CEB/KfW české finanční instituci v programu SME Finance Facility. „SME Finance Facility“ byl odstartován v dubnu 1999 Evropskou komisí ve spolupráci s EBRD jako součást programu Phare. Od prosince 2000 je spolusponzorován CEB/KfW. Prostřednictvím programu „SME Finance Facility“ podporuje Evropská komise pod programem Phare lokální finanční instituce v kandidátských zemích s cílem posílit růst a rozvoj malého a středního podnikání. Program Phare je v současné době hlavním nástrojem Evropské unie sloužícím finanční a projektové kooperaci s kandidátskými zeměmi střední a východní Evropy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).