Hlavní navigace

Operativní leasing od Cisco Systems, Inc.

Praha, 22. března 2007 - Cisco Systems (Czech Republic), s.r.o. přichází na trh s novou formou služby pro střední a malé firmy – Cisco LeaseIT. Ta umožňuje firmám, aby si pořídily počítačovou síť na operativní leasing a vyhnuly se tak vysokým počátečním investicím. Navíc firmy obdrží servis, který zajistí jejich počítačové síti bezproblémové a spolehlivé fungování.

Sdílet

Cisco LeaseIT je forma operativního leasingu, pomocí které si může firma pořídit špičkovou počítačovou síť bez jakékoliv počáteční investice. „Dáváme tím firmám možnost, aby při pořizování počítačové sítě mohly uvažovat stejně jednoduše, jako když si kupují automobil. Mohou zvolit koupi za hotové a zbavit se tak velké části svého kapitálu a uvázat na sebe tíhu investičních odpisů, starostí se servisem, údržbou atd.,” objasňuje Oldřich Kračmer, ředitel marketingu Cisco Systems ČR. „Nebo mohou prozíravě zvolit formu operativního leasingu, dát veškeré investice do svých nákladů a servis s údržbou přenechat na dodavateli.”

Počítačové sítě firmy Cisco jsou natolik kompaktní, že takto jednoduché rozhodování umožňují. Prostřednictvím krátké konzultace jsou formou srozumitelných otázek, které umožní rozhodování i bez hlubší znalosti IT, zjištěny základní potřeby a nároky na počítačovou síť. Cílem dotazování jsou například počty PC a jiných zařízení jako jsou tiskárny, případné nadstandardní nároky na rychlost nebo zabezpečení sítě proti virům a spamu apod. Firma obratem obdrží návrh sítě včetně kalkulace. V ceně měsíční leasingové splátky je navíc zakalkulován i servis, dohledávání sítě a obnova zařízení v průběhu leasingového období.

Oldřich Kračmer k tomu dodává: „Službu Cisco LeaseIT chápeme jako důležitý krok směrem ke středním a menším firmám. Chceme je zbavit strachu z rizika špatné volby a zároveň ochránit jejich investice. Věříme, že s počítačovými sítěmi a službou Cisco LeaseIT se nám to podaří.”

Výhodou služby Cisco LeaseIT je její flexibilita. Výše měsíční splátky je stanovena na základě počtu počítačů a dodatečných zařízení zapojených do sítě. V případě přidání či odebrání těchto zařízení je vypočítána nová částka pro zbytek splátkového období. Firma tak platí vždy jen tak velkou síť, jakou právě využívá.

„Při tvorbě služby Cisco LeaseIT jsme vycházeli z potřeb trhu. Chceme nabídnout menším firmám vysoce profesionální řešení firemních sítí, která byla dostupná jen velkým korporacím. Až doposud byla nepřekonatelnou překážkou cena. Se službou Cisco LeaseIT se nám podařilo tuto bariéru překonat, umožnit tak malým firmám přístup k nejnovějším technologiím a tím zvýšit jejich konkurenční schopnost a budoucí růst.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).