Hlavní navigace

Opakovaně oceněné Rizikové životní pojištění s dividendou od UNIQA prošlo dalším vylepšením

[Tisková zpráva] Loni na podzim začala UNIQA pojišťovna nabízet svůj úspěšný produkt Rizikové životní investiční pojištění s dividendou po důkladné optimalizaci, která přinesla celkem 55 úprav.

Sdílet

Změny přinesly adaptovanému produktu několik ocenění – bylo vyhlášeno Životním pojištěním roku 2010 (v soutěži Banka roku) a nedávno obsadilo ve Zlaté koruně 2011 bronzovou příčku – v obou případech mezi desítkami dalších nominovaných životních produktů. Nyní  Rizikové životní pojištění s dividendou  prochází znovu inovací, jejímž cílem je odměnit klienty za věrnost, dále zvýšit dosažitelnost pojistné ochrany a nabídnout i nová krytí rizik, na která nebylo dosud možné se na trhu pojistit.

Správnost nastavení tohoto životního pojištění potvrdily nejen prestižní ceny, ale i vysoký zájem ze strany klientů. Od začátku prodeje loni na podzim bylo uzavřeno již na 60.000 smluv  produktu Rizikové životní pojištění s dividendou. UNIQA nyní shrnula zkušenosti, které při prodeji produktu nasbírala, a připravila další optimalizaci v souladu s potřebami trhu.

Posíleny byly rizikové složky, o něž projevuje veřejnost v současné době největší zájem, a to jak pro dospělé, tak i v oblasti pojištění dětí. Flexibilněji lze nyní uzavírat pojištění nemocničních denních dávek. Pro dospělé jsou teď v nabídce i individuálně nastavitelné parametry pro výplatu invalidní renty a denních dávek po úrazu. Děti je nově možné pojistit proti invaliditě vzniklé před 19. rokem věku, přičemž pojistné plnění je v případě pojistné události vypláceno až do 65 let klienta. Toto ojedinělé pojištění je tedy schopné zajistit děti pro případ nejzávažnějších událostí prakticky po většinu jejich života.

Novým způsobem jsou stanovovány správní poplatky za vedení smlouvy, které klesají o 60 Kč ročně za každých pět let trvání pojistné smlouvy až na hodnotu 10 Kč za měsíc pro smlouvy s délkou přes 25 let. Tím produkt dosáhl aktuálně jedněch z nejnižších nákladů na českém trhu.

Změny zaznamenala i unikátní riziková dividenda, která je obsažena v názvu pojištění. Ta je odvozena ze skutečnosti, že pojišťovny ve svém kmeni smluv životního pojištění dosahují lepších výsledků, než jaké odpovídají úmrtnostním tabulkám od ČSÚ. To vedlo k myšlence tento zisk nějakým způsobem přetavit do odměny pro klienty, aby měli možnost se na lepším výsledku podílet právě formou rizikové dividendy. Ta byla do produktu implementována jako možný výnos pro klienta již na podzim, ale dosud nebyla přímo garantována. Od nynějška se UNIQA zavázala  poskytovat rizikovou dividendu nejméně ve výši 15 % oproti obecné pravděpodobnosti úmrtí stanovených dle úmrtnostních tabulek ČSÚ. Podle aktuálních výsledků se nicméně předpokládá, že bude ve skutečnosti připisována klientům v rozsahu 20 %.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).