Hlavní navigace

Oddělení forenzních služeb KPMG ve střední a východní Evropě významně posílilo

KPMG ve střední a východní Evropě v nedávné době významně posílila svůj tým odborníků na forenzní služby. Michael Peer, Ruben Moggee a David Watterson rozšíří tým, jenž poskytuje služby v oblasti vyšetřování a poradenství v regulatorních otázkách či při vedení sporů v celém regionu včetně České republiky. Pavla Hladká je novou posilou týmu forenzních služeb společnosti KPMG Česká republika.

Sdílet

Michael Peer, ředitel odpovědný za poradenství ve sporech v rámci střední Evropy

Michael Peer byl jmenován ředitelem v KPMG ve střední a východní Evropě. Bude odpovídat za pomoc klientům v oblasti účetních aspektů sporů. Má více než desetiletou zkušenost s asistováním klientům při složitých sporech, jež se týkají porušování smluv a pojistných událostí.

Před příchodem do KPMG ve střední a východní Evropě odpovídal Michael Peer za forenzní oddělení KPMG Forensic, které se specializovalo na ostrovní finanční centra. Dříve pracoval ve forenzních odděleních KPMG LLP UK v Londýně a KPMG LLP in Canada ve Victorii v Kanadě.

Michael je certifikovaný vyšetřovatel podvodů (CFE) a diplomovaný účetní v Kanadě. Jeho bohaté zkušenosti zahrnují pomoc klientům při vyjednávání a arbitrážích, poskytování stanovisek k účetním aspektům návrhů smluv či transakcím s akciemi a vedení vyšetřování při podezření na podvodné jednání či praní špinavých peněz. V daných oblastech také poskytuje školení klientům.

Michael působil ve více než 30 jurisdikcích v Asii, na Blízkém východě, v Evropě, Karibské oblasti, Africe a Severní a Jižní Americe a je dobře obeznámen s klíčovými prvky řešení sporů včetně kulturních a jiných nekvantifikova­telných hledisek.

Ruben Moggee, senior manažer odpovědný za řízení rizik podvodného jednání ve střední Evropě

Ruben Moggee nedávno posílil KPMG ve střední a východní Evropě jako senior manažer odpovědný za řízení rizik podvodného jednání. Dříve působil jako manažer forenzního oddělení v KPMG v Jižní Africe. Ruben je kvalifikovaný diplomovaný účetní a má více než šestiletou praxi v auditu a forenzních službách.

Specializuje se na odvětví energie a přírodních zdrojů včetně hornictví. Během své auditorské kariéry získal bohaté zkušenosti s forenzním vyšetřováním v různých odvětvích podnikání, především ve výrobní sféře, sektoru finančních služeb, mediích, maloobchodu a hornictví.

Ruben také odpovídá za asistenci auditorským týmům s riziky podvodu v rámci auditu a jejich školení v souladu s požadavky Mezinárodních auditorských standardů pro oblast podvodu.

Ruben má vysoce specializované odborné vzdělání zaměřené na systémovou analýzu a kvantitativní technologie.

David Watterson, manažer odpovědný ze forenzní technologie ve střední Evropě

David Watterson nedávno posílil KPMG ve střední a východní Evropě na pozici manažera. V regionu je odpovědný za rozvoj a poskytování služeb forenzní technologie. David má sedm let zkušeností v oblasti forenzního auditu z jiných kanceláří celosvětové sítě poradenských společností KPMG, včetně KPMG LLP UK ve Velké Británii. V posledních šesti letech se specializuje na forenzních technologie.

David má zkušenosti s realizací různých druhů forenzních zakázek – od zkoumání pevného disku z počítače konkrétního zaměstnance malé výrobní společnosti s cílem nalézt důkazy zneužití až po práci v rámci mezinárodního týmu, který získává a zpracovává značné množství písemných dokumentů a dokumentů v elektronické podobě pro jejich následnou prověrku v rámci probíhajícího soudního sporu vůči jedné z předních nadnárodních společností. V rámci analytické činnosti David zpracoval například datové soubory obsahující stovky milionů záznamů pro due diligence prověrku při akvizici mobilního operátora.

David vytvořil a poskytuje školení v oblasti programového vybavení a metodologie forenzního auditu. Má také zkušenosti s vyšetřováním podvodného jednání v oblasti hospodářské soutěže v Evropské unii a s prověrkami v oblasti duševního vlastnictví. Vystudoval psychologii a právo.

Pavla Hladká, manažerka odpovědná za forenzní audit v rámci České republiky

Pavla Hladká byla jmenována manažerkou v oddělení forenzních služeb společnosti KPMG Česká republika. Působí v pražské kanceláři a odpovídá za služby poskytované klientům při forenzních auditech a vyšetřování.

Pavla má více než osm let zkušeností v auditu, s řízením due diligence a vedením speciálních auditů pro mezinárodní nebo národní společnosti v mnoha odvětvích, včetně výrobního sektoru, konzultantských služeb, reklamy a finančního sektoru. Před příchodem do společnosti KPMG Česká republika pracovala Pavla v auditorské a poradenské společnosti Mazars.

Pavla je absolventkou Ekonomické univerzity v Bratislavě. Nedávno dokončila studium MBA na Nottingham Trent University.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).