Hlavní navigace

Odborná přednáška LBBW Bank CZ na téma „Euro – výhled do budoucnosti“

[Tisková zpráva] V kopuli LBBW Bank CZ na Václavském náměstí proběhlo 19. dubna 2011 pracovně společenské setkání spojené s odbornou přednáškou prof. Evžena Kočendy, zástupce institutu CERGE-EI, na téma „Euro – výhled do budoucnosti EU a jednotné měny, výhody a nevýhody přijetí eura v ČR“.

Sdílet

Přednáška prof. E. Kočendy byla věnována především ekonomické a měnové unii – snům, realitě i budoucnosti. Dále pak euru a ekonomice – platícím a černým pasažérům, tj. Řecku, Irsku a Portugalsku a jejich aktuálním fiskálním problémům, kde koordinace postupu je ve světle nynějších problémů Řecka nutností. Prof. Kočenda vyzdvihl na jedné straně výhody, které pro firmy plynou z případného vstupu České republiky do Eurozóny, na straně druhé popsal, co naopak vstupem můžeme ztratit. V neposlední řadě se prof. Kočenda věnoval i České republice a Evropské měnové unii, tedy tématu euro versus koruna, business versus sentiment apod..

Přednáška byla určena pro top manažery, partnery a zástupce ekonomických médií. LBBW Bank pro účastníky připravila také doprovodný program s nezapomenutelným výhledem na noční Prahu za poslechu živé jazzové hudby a ochutnávkou kvalitních vín.

„Jsme velice rádi, že tak zkušený odborník jako je profesor Kočenda si našel ve svém nabitém programu čas, přijal naše pozvání a připravil přednášku na toto stále aktuální téma. Myslím si, že každého zajímá výhled do budoucnosti Evropské unie, jednotná měna a co s sebou přijetí Eura přinese,“ komentoval přednášku Gernot Daumann, předseda představenstva LBBW Bank CZ.

Profesor Evžen Kočenda je uznávaný odborník v oblasti ekonomie jak u nás, tak v zahraničí. Je profesorem ekonomie na Karlově univerzitě a mimo jiné přednáší na New Yorské univerzitě v Praze. Absolvoval mnoho odborných zahraničních stáží a kurzů v Německu, Francii či USA a publikoval v mnoha odborných ekonomických zahraničních časopisech.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).