Hlavní navigace

Od dnešního dne se mimořádně na 5 dní změní jízdní řády rychlíků Praha-Havlíčkův Brod-Brno

Dne 12. prosince začne rozsáhlá stavební příprava hlavního nádraží v Praze na plánovanou rekonstrukci. Z tohoto důvodu dochází od dnešního rána ke změně jízdních řádů některých rychlíků, které jezdí mezi Prahou, Kolínem, Havlíčkovým Brodem a Brnem.

Sdílet

Vybrané spoje mimořádně nepojedou do a ze stanice Praha hlavní nádraží, ale budou z Prahy-Vršovic odkloněny do stanice Praha-Smíchov. Mimořádné opatření trvá od dnešní půlnoci do nedělního večera. Níže uvedené spoje pojedou ve směru z Prahy v celé trase přibližně s 20 minutovým zpožděním.

Od 4. ledna začne na hlavním nádraží rekonstrukce třetího a čtvrtého nástupiště, ještě předtím je nezbytné provést rozsáhlou stavební přípravu. V následujících pěti dnech bude nutné snést část trolejí při napěťové výluce, vybudovat u nástupišť 5, 6 a 7 provizorní kolejové mosty pro budoucí kolektory a provést úpravy kolejiště u prvního a druhého nástupiště. Provoz ve stanici tak bude částečně omezen.

Všichni cestující získají veškeré potřebné informace o svých spojích 24 hodin denně v kontaktním centru Českých drah na lince 840 112 113.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).