Hlavní navigace

Ochrana citlivých dat, se kterými pracuje CzechInvest, je na vysoké úrovni. Potvrdil to Recertifikační audit dodržování norem ISO 9001 a ISO 27001

[Tisková zpráva] S informacemi o českých podnicích i zahraničních investorech nakládá agentura CzechInvest bezpečně – vyplývá to ze závěrů společnosti Quality Austria, která CzechInvest prověřovala v souladu s normami ISO 9001 a ISO 27001.

Sdílet

Z nedávno provedeného auditu vyplynulo, že se CzechInvest stal držitelem obou certifikací i v následujících třech letech. Oba certifikáty předali generálnímu řediteli agentury CzechInvest zástupci Rakouského velvyslanectví u příležitosti slavnostního večera věnovaného nejlepším investorům a podnikatelským nemovitostem roku 2009 – více na http://www.czechin­vest.org/inves­tor-roku-a-podnikatelska-nemovitost-roku-2009-vitezove

Agentura CzechInvest je držitelem certifikace ISO 9001 od roku 2004, certifikace ISO 27001 pak od roku 2008. „Jakožto agentura, jejímž cílem je zprostředkovávání dotací ze strukturálních fondů a lákání zahraničních investic, jsme dennodenně v kontaktu s citlivými daty českých i zahraničních společností. Právě certifikace ISO je pro naše klienty zárukou, že s informacemi, které nám o sobě poskytnou, nakládáme velmi opatrně a zůstávají u nás v bezpečí,“ vysvětluje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Norma ISO 9001 pomáhá s nastavením a následným řízením systému jakosti ve společnostech orientovaných na zákazníka, zejména pak při snaze o dlouhodobé zvyšování kvality vzájemných vztahů. Norma ISO 27001 pak zaručuje, že její držitel pečlivě dbá na bezpečnost shromažďovaných informací, v případě agentury CzechInvest tedy například informací o záměrech potenciálních zahraničních investorů nebo datech, které firmy vyplňují do žádostí o dotace financované ze strukturálních fondů Evropské unie a národního rozpočtu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).