Hlavní navigace

Ocenění AXA Zaměstnavatel regionu 2007 zná vítěze v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském, Moravskoslezském kraji a na Vysočině

Čtvrtý ročník ocenění AXA Zaměstnavatel regionu již zná své vítěze z Jihomoravského, Olomouckého, Zlínského, Moravskoslezského kraje a na Vysočině. Oceněné společnosti tak získaly potvrzení o své významné úloze v rámci regionu, ve kterém působí. Záštitu nad oceněním AXA Zaměstnavatel regionu 2007 převzal ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek.

Sdílet

Vítězem ocenění AXA Zaměstnavatel regionu v Jihomoravském kraji se stala společnost Skanska DS a.s. V Olomouckém kraji zvítězila společnost Timken Česká republika s.r.o., ve Zlínském kraji zvítězila společnost Barum Continental spol. s r.o., v Moravskoslezském kraji pak společnost Severomoravská plynárenská, a.s. a konečně na Vysočině společnost Bosch Diesel s.r.o.

Pořadí společností na prvních třech místech v hlavní kategorii AXA Zaměstnavatel regionu 2007 a vítěze kategorie Personální projekt regionu naleznete v příloze na konci této tiskové zprávy.

V letošním roce se koná již čtvrtý ročník ocenění AXA Zaměstnavatel regionu. Cílem ocenění je podpořit image nejlepších zaměstnavatelů v krajích a informovat veřejnost o situaci na trhu práce. Organizátorem ocenění je společnost Fincentrum Media a generálním partnerem společnost AXA. Regionální kolo předchází vyhlášení výsledků ocenění celostátního kola AXA Zaměstnavatel roku 2007, v rámci kterého jsou oceňovány společnosti napříč Českou republikou.

Ocenění AXA Zaměstnavatel regionu je vyhlašováno v každém kraji ČR ve 2 kategoriích. Nejlepší zaměstnavatel regionu v kategorii Zaměstnavatel regionu a Personální projekt regionu. V kategorii Personální projekt regionu jsou společnosti oceňovány za personální projekty, a to již aplikované nebo ve formě work–in-progress.

Do celostátního kola postupují společnosti z krajů na základě počtu určených mandátů. Počty jednotlivých mandátů jsou stanoveny na základě celkového počtu zaměstnanců v jednotlivých krajích (stanoveno dle údajů ČSÚ – počet mandátů v krajích viz mapa). Do celostátního kola postupuje na základě počtu mandátů 50 společností ze 14 krajů, 10 mandátů pro nominaci určuje odborná porota pro celostátní kolo.

Regionální kola ocenění AXA Zaměstnavatel regionu 2007 odstartovala 29. března v Pardubicích. Další vyhlášení se konalo 11. dubna 2007 v Českých Budějovicích a 19. dubna 2007 v Brně.

Celostátní kolo AXA Zaměstnavatel roku 2007 bude vyhlášeno 24. května 2007 v hotelu Marriott Prague. Více informací a detailní informace naleznete na www.zamestnavatelroku.cz .

Zaměstnavatelé vždy hráli ve strategii AXA klíčovou úlohu – proto podporujeme soutěž, jež vyzdvihuje ty nejlepší. V současnosti jsme penzijním fondem s nejvyšším počtem klientů, jimž přispívá jejich zaměstnavatel. Velmi výrazně roste také počet zaměstnavatelů, kteří používají příspěvek na životní pojištění, řekl generální ředitel AXA Petr Žaluda. Role zaměstnavatelů v oblasti penzijního zajištění zaměstnanců bude v budoucnu ještě růst. Již nyní patří u nejlepších firem příspěvek na penzijní připojištění ke standardu a předpokládám, že se tento trend ještě dále rozšíří – ČR tak v podstatě přebírá úspěšný západoevropský model, dodal.

Vysoká zaměstnanost a nové investice v řadě míst způsobují nedostatek pracovních sil. O to větší roli začíná pro firmy hrát mobilita lidí. Podle nedávného průzkumu, který si Hypoteční banka nechala zpracovat, by dnes překvapivě kvůli výhodné pracovní nabídce změnilo bydliště celkem 45 procent z dotázaných 754 Čechů. A podpora ze strany zaměstnavatele třeba ve formě dostupného a výhodného hypotečního úvěru v tom hraje značnou roli. Stále více firem proto spolu s Hypoteční bankou takový benefit zařazuje do personální nabídky pro své zaměstnance. To je také důvod, proč považujeme naše partnerství s projektem Zaměstnavatel roku za logické, říká k tomu Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Generálním partnerem ocenění je společnost AXA, partnerem ocenění je Hypoteční banka. Odbornými garanty ocenění jsou Benefity, Hay Group a společnost CzechInvest.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).