Hlavní navigace

Obřízka jako pojistná událost u České pojišťovny neprošla

Česká pojišťovna letos během letní turistické sezóny v rámci cestovního pojištění zaznamenala u klientů třikrát více onemocnění než úrazů. Mezi nejčastější nemoci patřily průjmy a alergie všeho druhu. Ve větší míře se ale začaly objevovat i potíže, se kterými se v minulosti likvidátoři setkávali jenom výjimečně. Letos například řešili dva samovolné potraty a několik dalších zdravotních problémů spojených s těhotenstvím.

Sdílet

Nejvíce pojistných událostí evidovala ČP letos v létě v Řecku (571), Bulharsku (521), Španělsku (205) a Chorvatsku (199). Výrazný pokles oproti minulému roku zaznamenalo zejména Řecko, kde se v roce 2003 odehrálo 657 pojistných událostí a vloni dokonce 846 případů. Ojediněle se v pojišťovácké evidenci objevila také hlášení z Namibie, Islandu, Nepálu, Keni, Pákistánu nebo Maroka.

Také letos zaregistrovala Česká pojišťovna několik kuriozit – na Maledivách likvidovala pojistnou událost za 1500 USD po kousnutí neznámým živočichem v moři. Šlo o 14letého chlapce, který si v nemocnici pobyl dva dny s bolestivým otokem chodidla a kotníku. Co ho v moři kouslo, však zůstalo tajemstvím.

V Chorvatsku si zase starší pán vyrazil do lesa na houby, které si připravil na grilu a s těžkou otravou pak byl odvezen do nemocnice. Naštěstí i v tomto případě měl příběh dobrý konec.

Už tradičně se i letos s některými letními pojistnými událostmi seznamovali také detektivové České pojišťovny. Jejich pozornosti například neušla obřízka, kterou chtěl tatínek sedmiletého chlapce nechat uhradit jako ošetření v souvislosti s urologickými problémy. O pojistný podvod se pokusila také vietnamská rodina trvale žijící v Čechách, která pojistila na cestu každé ze svých dětí u jiné pojišťovny. Při pobytu u prarodičů ve Vietnamu byly údajně obě hospitalizovány. Díky spolupráci s tamější nemocnicí se ale zjistilo, že účty dodané pojišťovně byly falzifikáty.

S Českou pojišťovnou vyjelo letos do zahraničí přes 1,03 milionu lidí. Od začátku června do konce srpna klienti ČP oznámili 2861 pojistných událostí, což je o 575 méně, než vloni.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 37 procent. Má základní kapitál 3 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Jediným akcionářem České pojišťovny je společnost CESPO B.V. ze skupiny PPF.

Lucie Hergetová
Česká pojišťovna a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).