Hlavní navigace

UniCredit Bank: objem vkladů hotovosti v českých korunách přes bankomaty vzrostl o 57 %

Vklady hotovosti prostřednictvím bankomatů využívá stále více klientů UniCredit Bank, kteří mohou prostřednictvím bankomatů vkládat nejen české koruny, ale také dalších 8 světových měn. Za první pololetí vzrostly vklady v Kč o 57 %. Největší podíl vkladů po české měně je v eurech. Průměrný měsíční počet hotovostních vkladů se pohybuje okolo dvou tisíc.

Sdílet

„Klienti UniCredit Bank využívají tuto funkci našich bankomatů stále ve větším rozsahu a tato služba je k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně,“ shrnul Jakub Dusílek, ředitel Divize řízení segmentů a produktů retailového bankovnictví UniCredit Bank. Vklady hotovostí přes bankomaty nejsou u UniCredit Bank novinkou, klienti ji využívají nepřetržitě přes 10 let. Před fůzí byla tato služba v nabídce Živnostenské banky. Od té doby narostl počet vkladových bankomatů na 56.

„Výraznou progresi jsme sledovali zejména u podnikatelů, kteří se naučili tržby místo do nočních trezorů vkládat rovnou na své účty. Kritériem pro ně je rychlost a jednoduchost těchto transakcí,“ dodal Jakub Dusílek.

Právě podnikatelé využívají nabídky UniCredit Bank, která poskytuje služby pro vklad hotovosti nejen v českých korunách, ale také v zahraničních měnách. „Nejvíce vkladů po české měně jsme zaznamenali v eurech. Tento trend přičítáme mezinárodní pozici UniCredit Bank, jsme evropskou bankou a pro naše klienty přestávají být hranice evropských zemí překážkou,“ uvedl Tomáš Pavlík, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

Systém funguje tak, že uživatel vloží hotovost do obálky společně s lístkem, na kterém je uvedena konkrétní částka odpovídající sumě v obálce. Po vkladu do bankomatu je částka následující pracovní den připsána na účet klienta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).