Občané mohou stále častěji platit na úřadech kartou

Zájem městských, krajských a obecních úřadů o instalaci platebních terminálů pro platby správních a místních poplatků kartou roste. Česká spořitelna letos plánuje instalovat terminály v cca 50 úřadech. Doposud, od roku 2003 instalovala cca 25 terminálů na městských a krajských úřadech.

Sdílet

S tím, jak se platební karty stávají běžnou součástí života, si mnohé úřady uvědomují, že je pro občany pohodlnější a pro úřady výhodnější, pokud se správní a místní poplatky platí tímto způsobem. Česká spořitelna je první bankou, která městům a obcím nabídla přijímání plateb kartou, konstatoval Otto Mach, zástupce ředitele úseku Komunální financování ČS.

Občané tak mohou ve více než 17 úřadech v ČR platit platební kartou například poplatky za živnostenský list, poplatky za komunální odpad nebo dokonce pokuty.

Česká spořitelna zapůjčí terminály obcím, městům i krajům bezplatně po dobu trvání smluvního vztahu. Zdarma provádí banka i servis. Prostředky se úřadům na účet v České spořitelně připisují do dvou pracovních dnů. Městské části, kraji nebo obci nevznikají s platbou žádné další významné náklady kromě bankovního poplatku za zpracování transakcí a telefonního spojení při autorizaci.

Pro úřady je přijímání plateb kartami výhodné nejen z hlediska image, ale i z hlediska bezpečnosti a nákladů.

Chceme, aby šel úřad s dobou a zároveň vycházel vstříc lidem, kteří si stále častěji zvykají platit kartou. Občané teď mohou v naší pokladně zaplatit kartou jako platí za zboží v obchodě, řekl Antonín Metál, tajemník Městského úřadu Nový Bor, kde bylo otestováno placení správních poplatků kartou.

Úřady přijímají všechny typy platebních karet VISA, MasterCard, Maestro, a v případě zájmu i platební karty Diners Club, JBC a AmericanExpress.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).