Hlavní navigace

O novou službu Českých aerolinií balení zavazadel zdarma je velký zájem

O novou službu balení zavazadel do bezpečnostní fólie zdarma, kterou České aerolinie začaly nabízet v červnu, je velký zájem. Možnost zabalení zavazadla do bezpečnostní fólie zdarma před odletem na pražském letišti využívá v současnosti několik tisíc cestujících Českých aerolinií týdně.

Sdílet

Zabalení zavazadla do bezpečnostní fólie zdarma zajišťují České aerolinie všem svým cestujícím na pravidelných linkách z pražského letiště. Cestující mohou novou službu využít u speciální přepážky služby balení zavazadel v barvách Českých aerolinií na obou terminálech pražského letiště. Novou službu mohou využít cestující s kódem OK na letence, tedy cestující Českých aerolinií, ale také cestující, kteří letí s některým z code-sharových partnerů s letenkou s kódem OK. Služba naopak není určena pro cestující charterových letů Českých aerolinií a cestující Click4Sky.com. Pracovníci na přepážce balení zavazadel jsou k dispozici denně od 5:30 do 23:00 hodin, otevírací doba přepážky tak kryje veškeré pravidelné odlety Českých aerolinií.

Službu zavedly České aerolinie na přání zákazníků. Z marketingových průzkumů vyplynulo, že zabalení zavazadla do bezpečnostní fólie zdarma je jedním z benefitů, které by cestující nejvíce uvítali. České aerolinie se sice dlouhodobě pohybují pod průměrem evropských aerolinií v počtech ztracených nebo poškozených zavazadel a patří tak k lépe hodnoceným. Přesto zavedením nové služby balení zavazadel zdarma chtějí možnost případného poškození zavazadel na velkých tranzitních letištích ještě více omezit.

Způsob zacházení se zavazadly mohou letecké společnosti ovlivnit jen výběrem kvalitních handlingových partnerů, kteří třídění a nakládání zavazadel do letadel na jednotlivých letištích zajišťují. České aerolinie věnují zavazadlům velkou pozornost a své partnery na jednotlivých letištích trvale prověřují. Pracovníci Českých aerolinií také průběžně monitorují všechny stanice v síti, identifikují možné důvody zpoždění zavazadel a snaží se co nejvíce spolupracovat s letišti, kde je významný podíl překládky zavazadel na linky Českých aerolinií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).