Hlavní navigace

O penězích se bavte raději s námi: Investiční akademie vychovává bankovní specialisty

V těchto dnech skončil první cyklus komplexního vzdělávací programu, tzv. Investiční akademie ČSOB, ve které banka soustavně školí pracovníky z celé sítě svých poboček. Cílem je postupně vychovat „generaci odborníků“, která bude schopna klientům na pobočkách poskytovat komplexní finanční poradenství.

Sdílet

S tím, jak se rozšiřuje portfolio produktů ČSOB, rostou nároky nejen na praktické znalosti pracovníků banky, ale i na jejich základní teoretické poznatky, např. v oboru finančního plánování. Koncepce Investiční akademie ČSOB se zaměřila především na zaměstnance, kteří přicházejí přímo do styku s klienty a od nichž se očekává, že jim dokáží podat kompetentní informace a základní poradenství.

Osobní přístup ke klientům je dnes pro podnikání v bankovnictví nezbytný, bez soustavného vzdělávání zaměstnanců by však zůstal jen prázdným heslem, upřesnil důvody založení Investiční akademie ředitel ČSOB Asset Managementu Josef Beneš. Prvním stupněm výuky je tzv. Investiční minimum znalostí. Po jeho absolvování by měl pracovník znát investiční a fondové produkty skupiny ČSOB a být zaškolen k jejich nabídce klientům banky.

Vzdělávací programy ČSOB vytváří předpoklady pro úspěšné rozšiřování poradenské role bankéřů a dalších klientských pracovníků Skupiny ČSOB. Tuto úlohu už třetím rokem plní také jeden z nosných produktů, kterým je ČSOB Klíčový plán. Klíčový plán umožňuje klientovi vytvořit na míru koncepci, jak vysoké by měl mít finanční rezervy a kolik by měl investovat pro splnění svých snů a přání či zajištění na stáří. Vhodně a výhodně investovat peníze dnes není doménou jen vysokopříjmových skupin občanů nebo prosperujících podniků. Možnosti jsou otevřené všem bankovním klientům. Pracovník banky, který je obsluhuje proto musí mít odborné vědomosti v mnohem širším rozsahu, než tomu bylo dříve, doplnil Josef Beneš. Podle něj připravil ČSOB Asset management komplexní vzdělávací program Investiční akademie tak, aby jím po absolvování Investičního minima mohli postupně projít všichni zainteresovaní pracovníci jak v rámci ČSOB, tak i v distribuční síti. Investiční akademie ČSOB zahrnuje základy teorie investování, znalost příslušných produktů a způsobů podpory prodeje. Přednášky a semináře jsou doplněny testováním účastníků, kteří pak mohou získat pro svou další práci příslušný certifikát.

Pavel Hejzlar
Komunikace ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).