Hlavní navigace

O nadcházejícím víkendu poprvé s výhodným skupinovým tarifem SC+

Například pětičlennou rodinu s třemi dětmi do 15 let vyjde výlet rychlovlakem SC Pendolino z Ostravy do Prahy a zpět na 1500 Kč.

Sdílet

Poprvé o nadcházejícím víkendu mohou skupiny až pěti cestujících (z toho dva mohou být starší 15 let) využít výhodnou nabídku SC+ pro cestování spoji SC Pendolino v sobotu či v neděli (cestovat je možné mezi dvěma libovolnými stanicemi, kde spoje SC Pendolino zastavují).

České dráhy připravily speciální nabídku SC+, kterou hodlají oslovit zcela novou zákaznickou skupinu pro cestování spoji SC Pendolino – především rodiny s dětmi. Do 3. září 2006 bude o sobotách a nedělích až 5 spolucestujících (dva spolucestující z celkového počtu mohou být starší 15 let) moci cestovat 2. třídou spojů SC Pendolino za jednotnou skupinovou cenu 750 Kč pro cestu jedním směrem. Od 4. září 2006 do 9. prosince 2006 (ukončení platnosti stávajícího jízdního řádu) pak platí tarif SC+ i v pracovní dny a ve svátek, pokud připadne na jiný den než je sobota a neděle, ve všech vlacích SC Pendolino s výjimkou vlaků SC 502 a 509. V sobotu a neděli pak zůstává tarif v platnosti ve všech vlacích SC Pendolino.

Cena za výlet až pětičlenné rodiny z Ostravy do Prahy a zpět vlakem SC Pendolino: 1500 Kč

Rodina se dvěmi či třemi dětmi (dva cestující starší 15 let a dvě nebo tři děti mladší 15 let) tak například za cestu na víkendový výlet z Ostravy do Prahy a zpět zaplatí celkem 1500 Kč (750 Kč v každém směru). Cena se nezmění, pokud je rodina čtyřčlenná a děti si s sebou vezmou ještě jednoho dalšího kamaráda ve věku do 15 let. Stejně tak je zvýhodněné nabídky SC+ možné využít také pro víkendový výlet z Prahy za památkou UNESCO do Olomouce či do Beskyd přes Ostravu (doplněnou například o jízdenkou SONE+ za 160 Kč pro cestu z Ostravy do Beskyd).

Omezený počet míst s cenou dle nabídky SC+. Vyplatí se včasná rezervace:

Nabídka SC+ je v prodeji již od 1. července s platností pro jízdy od soboty 5. srpna až do ukončení platnosti současného jízdního řádu – 9. prosince 2006. Nabídku SC+ je možné využít v sobotu nebo v neděli v kterémkoli ze spojů SC Pendolino, v pracovní dny a ve svátek pak od 4. září ve všech spojích s výjimkou SC502 (ranní spoj z Ostravy) a SC 509 (odpolední spoj z Prahy) – vždy je ale součástí rezervace na konkrétní spoj (místo přidělí personál přímo ve vlaku).

POČET MÍST PRO TUTO CENOVOU NABÍDKU JE OMEZEN PRO VŮZ ČÍSLO 7 V KAŽDÉM SPOJI. ČESKÉ DRÁHY PROTO DOPORUČUJÍ VČASNOU REZERVACI PRO CESTY DLE NABÍDKY SC+.

Jízdenky SC+ je proto vždy lépe zakoupit v předprodeji (při zpáteční cestě pro oba směry) – a to POUZE V POKLADNÁCH ČD (nelze zakoupit přes internet). Pokud je nabídka SC+ pro příslušný spoj vyprodána, je samozřejmě možná standardní rezervace dle běžného tarifu SuperCity (jsou-li ve spoji volná místa), případně rezervace dle nabídky SC+ na kterýkoli z následujících spojů, na který se vztahuje nabídka SC+, a to až do vyprodání míst.

Aleš Ondrůj
Tiskový mluvčí Českých drah, a. s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).