Hlavní navigace

Novým provozním ředitelem AXA pro Česko a Slovensko je Peter Socha

[Tisková zpráva] Novým provozním ředitelem skupiny AXA se od 1. září 2010 stal Peter Socha, dosavadní finanční ředitel pro Slovensko. Na této pozici bude v AXA odpovídat za provozní útvar a IT pro Česko a Slovensko. Finančním ředitelem pro obě země je od nynějška Mojmír Boucník, který doposud vykonával tuto funkci jen pro Českou republiku.

Sdílet

Peter Socha pracuje pro skupinu AXA od roku 2005. Doposud působil jako finanční ředitel skupiny AXA pro Slovensko, a byl tak primárně odpovědný za oblast financí. Je zároveň předsedou představenstva AXA, d.s.s, a.s. a členem představenstva AXA, d.d.s., a.s.

Petr Socha předtím působil v Prvej dôchodkovej sporiteľni, d.s.s. jako předseda představenstva a generální ředitel. V této funkci byl odpovědný za vedení společnosti. Čtyři roky pracoval jako finanční ředitel pro Doplňkovou pojišťovnu CREDIT SUISSE LIFE & PENSIONS. Předtím několik let zastával vedoucí pozice v dalších finančních institucích jako Eximbanka Slovensko nebo Investičná a rozvojová banka, a.s. Bratislava.

Peter Socha vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě a je uznávaným expertem v oblasti důchodového spoření. Od roku 2007 je zároveň předsedou Asociácie dôchodkových správcovských spoločností na Slovensku.

Mojmír Boucník, finanční ředitel pro ČR, rozšíří svůj tým v Čechách o kolegy z finančního útvaru na Slovensku, a bude tedy zodpovědný za finance skupiny AXA v obou zemích.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).