Hlavní navigace

Novým členem Asociace pro mobilní platby se od 12.12. 2002 stala Union banka

Sdílet

Praha, 10. ledna 2003 – Union banka byla přijata do Asociace pro mobilní platby

Dne 12.12. se Union banka, a.s. stala 10. členem Asociace pro mobilní platby (Mobile Payment Association, dále jako „MPA“). Toto sdružení, jehož cílem je vývoj a podpora jednotného systému pro platby mobilním telefonem, bylo založeno v září 2002 třemi mobilními operátory a pěti bankami působícími na našem trhu. MPA v současné době sdružuje tři mobilní operátory a sedm bank.

Zástupci Union banky brzy začnou spolupracovat v pracovních skupinách, které Asociace pro mobilní platby zřídila. Jedná se o skupinu Business  Marketing Group (Obchodní a marketingová skupina), jejímž hlavním cílem je najít obchodní model pro mobilní platby a identifikovat potřeby zákazníků a požadavky trhu a skupinu nazvanou Requirements & Technology Group (Skupina pro požadavky a technologie) zabývající se technologickými aspekty plateb pomocí mobilního telefonu.
Výsledkem činnosti pracovních skupin bude buď vyvinutí nového nástroje pro platby mobilním telefonem nebo zavedení modelu fungujícího v zahraniční.

„Jsme rádi, že můžeme Union banku přivítat za nového člena MPA. Máme za to, že sdílení zkušeností mezi členy MPA je velmi důležité pro naši snahu nalézt nejvhodnější model pro mobilní platby. Činnost pracovních skupin začíná přinášet první výsledky,“ říká Terrence Valeski, předseda MPA. „Připravili jsme požadavky pro průzkum trhu, který zanedlouho zahájíme. Jeho výsledky nám pomohou při rozhodování o výběru modelu pro mobilní platby. Věříme, že Union banka přispěje svým dílem do tohoto procesu a pomůže nám ve výběru nejvhodnějšího modelu,“ dodává.

Union banka, a.s.
Union banka, a.s. (UB) byla založena v roce 1991 jako regionální banka s cílem napomoci restrukturalizaci ostravského regionu. Většinovým akcionářem UB je finanční skupina Union Group (UG), do které patří mimo jiné Union pojišťovna, Bank Przemyslowy a CDZ. Majoritním vlastníkem skupiny UG je italská společnost Invesmart BV zabývající se investičním a privátním bankovnictvím. Jejími vlastníky je skupina institucionálních a soukromých investorů. Mezi nejvýznamnější patří italský investiční fond IPEF III. (s podílníky jako JP Morgan, Axa či General Motors Pension Fund), velká newyorkská makléřská společnost Gabelli Securities a rodina Barillů (vlastnící stejnojmennou rodinnou firmu, která je největším světovým producentem těstovin). Zakladatelem společnosti a předsedou představenstva je profesor Paolo Catalfamo.

Asociace pro mobilní platby (Mobile Payment Association, MPA)
Asociace pro mobilní platby je sdružení českých mobilních operátorů a hlavních bank na českém trhu. Jejím cílem je stimulovat na českém trhu využití mobilních technologií pro finanční služby jako jsou mobilní bankovnictví, mobilní platby, transakce a makléřské transakce. Členy jsou: Česká spořitelna, a.s., Československá obchodní banka a.s., Český Mobil a.s., eBanka, a.s., Eurotel Praha, spol. s r.o., GE Capital Bank, a.s., HVB Bank Czech Republic a.s., Komerční banka, a.s., RadioMobil a.s., Union banka, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).