Hlavní navigace

Nový zajištěný fond České spořitelny umožní podílet se na vývoji dynamických akciových trhů střední a východní Evropy

Česká spořitelna dnes zahájila prodej podílových listů ESPA-ČS zajištěného fondu 32 (ZF 32), jehož zhodnocení je vázané na vývoj New Europe Blue Chip Indexu (NTX). Tento akciový index se zaměřuje na region střední a východní Evropy, který je charakteristický výrazným ekonomickým růstem, jenž se přenáší i do pozitivního vývoje cen akcií.

Sdílet

Celkový výnos ZF 32 se vypočítá jako podíl na průměru 20 hodnot, čtvrtletních porovnávání výše indexu NTX k počátečnímu stavu ze dne 4.1.2008. V případě poklesu bude do průměru započítán nulový nárůst. Míra zhodnocení bude stanovena jako nejméně 60% podíl* na vypočteném průměru. Maximální výnos je však omezen 50 % za 5 let. Fond zajišťuje 100% návratnost investované částky.

„Akciové trhy ve střední Evropě zaznamenaly v minulých letech vysoký růst a domníváme se, že jejich potenciál není vyčerpán. Proto navázání výnosu ESPA-ČS zajištěného fondu 32 na středoevropský index NTX považujeme v tomto období za optimální kombinaci jistoty návratnosti investované částky a možnost dosažení zajímavého výnosu,“ uvedl Jan Maňák, ředitel odboru řízení produktů finančních trhů České spořitelny. „Na vzniku indexu se ve významné míře podílela i naše mateřská Erste Bank. Spolu s atraktivitou středoevropských trhů je to pro nás další argument, proč věřit v úspěch ZF 32 u našich klientů,“ dodal Jan Maňák.

Nejvýznamnější tituly v indexu NTX:
Česká republika: ČEZ, Komerční banka, Telefónica O2
Rakousko: OMV, Erste Bank, Telekom Austria
Polsko: PKN Orlen, Bank Pekao, Telekom Polska
Maďarsko: OTP Bank, Magyar Telekom

Vstupní poplatek do ZF 32 bude po celé upisovací období 1 % z investované částky. Nákupní cena jednoho podílového listu je 100 Kč, minimální investice činí 5 000 Kč a doba trvání fondu je 5 let.

*  Míra zhodnocení bude stanovena ze závěrečných cen akcií ze dne 2.1.2008 a následně bude zveřejněna na www.zajistenefondy.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).