Hlavní navigace

Nový byt v Praze od CENTRAL GROUP je možné pořídit již za 100.000,- Kč a hypotéční splátky od zhruba 5.000,- Kč měsíčně

I přes mírný růst úrokových sazeb v posledním období je stále financování bydlení hypotéčním úvěrem velmi výhodné. Banky zároveň činí vše pro to, aby zájem klientů udržely.

Sdílet

Optimismus na trhu se nyní snaží některé banky podporovat především nabídkami dlouhodobých fixací úrokové sazby. Těmi se snaží rozptýlit obavy klientů z nepředvídatelného nárůstu úroků. Ačkoli makroekonomové předpovídají na nejbližší období mírný růst úrokových sazeb, na zájem o hypotéky by to podle nich nemělo mít vliv. Tak zásadní investice jako pořízení vlastního bydlení podléhají podle nich spíše dlouhodobým vlivům a očekáváním. Podle údajů společnosti CENTRAL GROUP hypotéčního úvěru využívá při pořízení bydlení až 40% jejích klientů.

Trendem je také nabídka určitých „balíčků“ produktů, které banky připravují s některými developery. Za všechny můžeme jmenovat například program 100.000 + SPLÁTKY, který nabízí společnost CENTRAL GROUP ve spolupráci s Českomoravskou hypotéční bankou.

Náš dřívější úvěrový program s názvem 100.000 + SPLÁTKY, který byl v platnosti v průběhu jara a léta letošního roku, se setkal s mimořádným zájmem klientů i médií, říká Aleš Novotný, výkonný ředitel akciové společnosti CENTRAL GROUP. Proto CENTRAL GROUP tento program dále rozpracovala, aby byl přístupný co nejširšímu spektru klientů. Současný, nově pojatý úvěrový program, připravený ve spolupráci s ČMHB, je pokročilejší a přináší klientům řadu zvýhodnění.

A o co vlastně jde? Název sám velmi přesně vystihuje podstatu celého modelu financování říká Aleš Novotný. Klientovi podle jeho slov pro pořízení malometrážního bytu skutečně stačí pouze 100.000,– korun, které složí jako první splátku. Po nastěhování začíná splácet hypotéční úvěr, jehož měsíční splátka při třicetiletém splátkovém kalendáři nedosahuje u malometrážních bytů mnohdy ani 5.000,– Kč. To je částka výrazně nižší nežli úroveň tržního nájemného nových bytů v Praze, doplňuje Novotný.

Jak uvedl výkonný ředitel CENTRAL GROUP Aleš Novotný, právě snížení měsíční splátky na co nejnižší úroveň při nízkých požadavcích na vlastní úspory považuje společnost za hlavní výhodu programu pro klienty. Naším cílem bylo připravit financování pro co nejširší spektrum zákazníků. Zejména chceme oslovit mladší lidi, kteří ještě nedisponují většími úsporami říká Novotný. Program se samozřejmě vztahuje na všechny byty v nabídce CENTRAL GROUP, tedy i byty větších dispozic. U nich však s ohledem k ceně bytu stanovené bankou mohou být požadavky na vlastní zdroje o něco vyšší. Podmínky hypoték jsou navíc garantovány pro každého klienta v rámci programu 100.000 + SPLÁTKY, bez ohledu na jeho příjmy a další ukazatele. Program, který společnost CENTRAL GROUP nyní uvedla na trh, má tedy bezesporu šanci oslovit ty, které dosud ani nenapadlo, že by mohly „dosáhnout“ na vlastní nový byt, a doma se jim zatím hromadí účtenky za nájemné.

Programem 100.000 + SPLÁTKY však naše nabídka variant financování rozhodně nekončí, doplňuje Novotný. Tradičně oblíbeným a velmi často využívaným modelem je tzv. odklad platby. Při této variantě financování stačí klientovi jen 10% hodnoty nemovitosti. Zbytek může splatit v libovolných splátkách kdykoli až do 1 roka po dokončení stavby. V praxi to znamená, že klient se nastěhuje a teprve do roka poté může doplatit zbytek kupní ceny. To umožňuje například vyvázat finanční prostředky prodejem stávajícího staršího bytu, vyřídit rozdělení majetku při ukončení podnikání, rozvodu manželů a podobně.

CENTRAL GROUP a.s., 20.9.2004

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).