Hlavní navigace

Novinky a změny v autopojištění Allianz

Platí od 1. 4. 2006.

Sdílet

Pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla (povinné ručení) se spoluúčastí

Jedná se o nové, na českém trhu unikátní, povinné ručení. Allianz pojišťovna ho bude nabízet pro osobní a nákladní automobily do 3,5 tuny. Výjimečné je možností sjednání spoluúčasti, a tím i dosažením snížení pojistného. Za to, že na sebe klient převezme část rizika v podobě spoluúčasti mu Allianz nabízí slevu. Klient Allianz má možnost zvolit dvě varianty spoluúčasti, které mu následujícím způsobem sníží pojistné (uvedené slevy platí pro individuální klientelu, v případě flotilového autopojištění se stanovují dle struktury pojištění):

  • spoluúčast 5 000,– Kč = 6% sleva
  • spoluúčast 10 000,– Kč = 11% sleva

Povinné ručení je možné sjednat s třemi limity pojistného plnění – 18/35, 50/50 a 100/100. I v tomto produktu se spoluúčastí Allianz zohledňuje detailnější segmentaci pojistného v závislosti na místě bydliště, věku a skutečnosti, zda se jedná o soukromou osobu nebo podnikatele. Varianta pojištění bez uplatnění spoluúčasti zůstává zachována.

Komu je určeno:

Hlavně těm, kteří jsou si jisti, že jezdí a budou i nadále jezdit bez nehod. Těmto řidičům novinka zajímavě sníží pojistné. Samozřejmě si jej ale může uzavřít kdokoliv. Dokonce lze předpokládat, že spoluúčast na případné škodě může u některých řidičů vést k zodpovědnějšímu jednání.

Základní havarijní pojištění

Allianz pojišťovna zásadně mění koncepci havarijního pojištění. Zatímco dříve se pojistné vždy počítalo z ceny nového vozidla , od 1. 4. 2006 se cena vozidla určená pro výpočet pojistného stanovuje podle následujících pravidel:

  • vozidla do 1. roku stáří od data 1. registrace vozidla = cena nového vozidla vč. výbavy
  • vozidla starší 1. roku od data 1. registrace vozidla = obvyklá cena ojetého vozidla vč. výbavy

Novinkou, kterou Allianz od 1. 4. 2006 nabízí, je tedy pojištění ojetých vozidel na obvyklou cenu, které navíc přináší majitelům těchto vozidel i výhodnou cenu tohoto pojištění.

Asistenční služby

Standardní součástí povinného ručení a havarijního pojištění zůstávají zdarma poskytované Základní asistenční služby, kde navíc došlo k podstatnému zvýšení limitů u nejfrekvento­vaněji využívaných služeb. Další novinkou v autopojištění jsou nadstandardní asistenční služby poskytované za příplatek pod názvem Pojištění asistence PLUS. Za 354,– Kč ročně si klienti mohou výrazně rozšířit rozsah a limity asistenčních služeb. Nadstandardní asistenční služby je možné přikoupit jak k povinnému ručení, tak k havarijnímu pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).