Hlavní navigace

Novinka ČSOB a Poštovní spořitelny podpoří růst internetových transakcí

[Tisková zpráva] Počet nákupů přes internet v České republice každým rokem stoupá. Aktuální podíl internetových transakcí na celkovém objemu plateb kartou je 1,9 %.

Sdílet

Může se zdát, že jde o nepatrné množství, ovšem v meziročním srovnání let 2008 a 2011 se počet internetových transakcí téměř ztrojnásobil. Z důvodu rostoucích objemů plateb na internetu a kvůli zvyšujícímu se riziku zneužití se ČSOB a Poštovní spořitelna rozhodly pro zabezpečení karet službou 3D Secure.

„Lidé skutečně stále častěji využívají svou platební kartu k pohodlnému placení na internetu. V roce 2010 stouply nákupy v internetových obchodech oproti předchozímu roku o 21 % a celkový objem transakcí na internetu v tomto roce činil 3,9 miliardy korun. Právě proto nabízíme našim klientům novou službu zabezpečení internetových plateb kartou na internetu prostřednictvím technologie 3D Secure, která jim zajistí mnohem vyšší úroveň bezpečí při internetových transakcích,“ říká Jana Opršalová, výkonná manažerka segmentu Platební komfort ČSOB.

V první půlce letošního roku bylo na českém webu uskutečněno téměř 2,5 milionu transakcí. Oproti stejnému období roku 2010 jde o více jak 90% nárůst. Podobně jsou na tom i celkové objemy plateb kartou na internetu. Srovnání prvního pololetí letošního a loňského roku vykazuje zvýšení objemu plateb na internetu o více jak 1,1 miliardy korun.  

Nová služba s technologií 3D Secure nabízí velice účinnou ochranu platební karty při placení na internetu. Celý proces ověřování platby je totiž rozšířen o jednorázové heslo zaslané přímo na mobilní telefon klienta. „Platba s technologií 3D Secure probíhá velice podobně jako doposud, navíc ale je doplněna dalším bezpečnostním krokem. Po zadání standardních bezpečnostních údajů karty klientovi dorazí na mobil ještě ověřovací SMS heslo, kterým platbu potvrdí,“ popisuje Libor Svoboda, manažer pro Produkty a služby Poštovní spořitelny. 

Takto potvrzené internetové platby jsou úrovní bezpečnosti srovnatelně s transakcemi v internetovém bankovnictví. Klient si navíc může nastavit speciální limit pro placení kartou na internetu. Pokud nechce kartu k platbám na internetu používat vůbec, má zároveň možnost tyto platby zakázat.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).