Hlavní navigace

Noví členové a představenstvo asociace pro kapitálový trh

8. řádná valná hromada Asociace pro kapitálový trh (AKAT) rozhodla o přijetí 2 nových členů. Zároveň přijala usnesení k integraci dohledu nad finančním trhem. Nově zvolené představenstvo tvoří 8 členů. V současné době AKAT sdružuje již 43 subjektů.

Sdílet

AKAT – profesní organizace domácích poskytovatelů investičních služeb převážně z řad bankovních a nebankovních obchodníků s cennými papíry – na své valné hromadě přijala usnesení k integraci dohledu nad finančním trhem (znění Usnesení je v samostatné příloze).

Novými členy AKAT se staly významná domácí poradenská společnost Tacoma Consulting, a.s., a Prosperita investiční společnost, a.s.. K dnešnímu dni AKAT sdružuje celkem 43 subjektů, z toho 28 členů a 15 partnerů.

V uplynulém roce se AKAT věnovala dvěma hlavním projektům – přípravě organizování makléřských zkoušek a tvorbě podrobných etických pravidel. Očekáváme, že oba projekty budou dokončeny již ve třetím čtvrtletí letošního roku. Odborná kapacita našich členů a dostatek finančních zdrojů zaručují vysokou kvalitu obou projektů, shrnul hlavní aktivity AKAT v uplynulém období Martin Fuchs, člen představenstva AKAT. Rozpočet pro další účetní rok Asociace byl schválen jako vyrovnaný.

Nově zvolené představenstvo je osmičlenné (oproti loňsku se zvýšil počet členů o jednoho) a tvoří je: Jan Barta (ČSOB), Jan D. Kabelka (ING Investment Management), Marek Belšan (Weinhold Legal), Jan Troníček (HVB Bank), Jan Vedral (Conseq), Martin Fuchs (HSBC Bank), a nově také Filip Záhořík (Citibank) a Martin Burda (Česká spořitelna). Předseda představenstva bude zvolen na prvním zasedání nového představenstva v září tohoto roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).