Hlavní navigace

Nové údaje předpovídají pokles bankrotujících firem pro rok 2005

PRAHA - Při příležitosti konání Evropského bankovního a finančního fóra navštívil ČR generální ředitel světové jedničky v oblasti pojištění pohledávek - skupiny Euler Hermes - pan Clemens von Weichs. Na tiskové konferenci zhodnotil potenciál českého trhu s pohledu úvěrového pojistitele. Česká republika je považována za stabilní trh, v oblasti počtu bankrotů dokonce na rok 2005 očekává mírný pokles. Upozornil však na to, že i na vyspělých trzích jako je Francie největší nebezpečí existuje u nových firem - v průměru do pěti let po vzniku zbankrotuje až 50 % všech nových společností.

Sdílet

Skupina Euler Hermes, která je v ČR zastoupena prostřednictvím pojišťovny Euler Hermes Čescob, poskytuje pojištění exportních a domácích pohledávek a pro své klienty je schopna kvalitně a rychle ohodnotit bonitu odběratele. V roce 2004 pojišťovna pojistila v ČR obchody ve výši 80 miliard Kč. I přes rostoucí zájem o pojištění ČR zůstává velmi pozadu za západní Evropou, kde je pojištěno asi 15 až 20 procent obchodních transakcí, v ČR je to ale zatím hluboko pod deset procent. Jako hlavní směry expanze vidí šéf skupiny čínský, indický a ruský trh. Ve všech těchto zemích již existuje spolupráce s místním pojistitelem a v dohledné době bude možné poskytovat kvalitní služby i pro tuzemské exportéry dodávající do těchto oblastí.

Skupina Euler Hermes má zájem posilovat i svoje postavení na českém trhu. Pan Clemens von Weich potvrdil, že až dojde k – v tisku již avizované – privatizaci komerční části státní pojišťovny EGAP, Euler Hermes má zájem se privatizace účastnit. Skupina Euler Hermes představuje 34 % procent světového trhu v oblasti pojištění a poskytuje služby 49 000 klientům po celém světě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).