Hlavní navigace

NOVÉ POSILY V MANAGEMENTU UNION BANKY

Sdílet

Praha, 9. ledna 2003 – Představenstvo Union banky, a. s., pověřilo s platností od 20. prosince 2002 výkonem funkce náměstka generálního ředitele pro řízení rizik Zdeňka Vojtu a náměstka generálního ředitele pro prodej Romana Truhláře, který byl zároveň jmenován místopředsedou představenstva Union banky.

Zdeněk Vojta (43)

Zdeněk Vojta absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na hospodářskou politiku. Své první praktické zkušenosti získal jako pracovník vnitřní kontroly, a poté ředitel sekretariátu Správy federálních hmotných rezerv (1987–1992).

V roce 1994 odstartoval úspěšnou kariéru v Citibank jako Senior Credit Analyst a manažer kvality. V rámci expanze banky na českém trhu se v roce 1997 stal ředitelem nově vznikající pobočky v Brně, kde postupně vybudoval úspěšný tým spolupracovníků. Během tříletého působení vytvořil kvalitní, profitabilní a stabilní úvěrové vztahy s množstvím domácích i zahraničních klientů v regionu. Ke konci svého působení v Citibank pracoval na pozici Senior Manager a Vicepresident úseku Channel Finance (03–09/2000).

Do konkurenční Komerční banky nastoupil v říjnu 2000 jako ředitel odboru vymáhání v divizi speciální obchody, kde byl zodpovědný za zavedení nových standardů a postupů v řešení pohledávek v celkové výši 11 mld. Kč.

Od srpna 2002 se stal jednatelem společnosti ProCons – Czech spol. s r.o. Dále mimo jiné působil jako asistent v oddělení auditu v Price Waterhouse (1992–1993) a Project Manager a bankovní specialista v Kirchman Corporation (1993–1994).

Z.Vojta je ženatý a má tři děti. K jeho zálibám patří cestování s rodinou, rekreační tenis a squash.

Roman Truhlář (36)

R. Truhlář vystudoval filozofickou fakultu Univerzity Karlovy se specializací na ekonomii a filozofii. Kariéru po skončení vysoké školy odstartoval v roce 1991 v pražské pobočce ABN AMRO Bank N.V. Do roku 1994 zde působil jako Relationship Manager korporátního bankovnictví.

Poté přestoupil do Credit Lyonnais Bank Praha, kde v letech 1995–1996 pracoval na pozici vedoucího klientského oddělení korporátního bankovnictví. Od roku 1996 do prosince 2002 působil v Citibank a.s., kde prošel několika posty, od Senior Relationship Managera pro český top ten přes vedoucího zákaznických derivátových obchodů v oddělení treasury k obchodnímu řediteli divize bankovních služeb pro středně velké firmy. Vybudoval obchodní oddělení, které má dnes více jak 2 tisíce úvěrových zákazníků. V bance zároveň působil jako prokurista.

R. Truhlář je ženatý a má 2 děti. Za svého koníčka považuje snowboarding a sledování nezávislé filmové produkce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).