Hlavní navigace

Nové hypoteční zástavní listy České spořitelny

Česká spořitelna dnes vydává nové emise hypotečních zástavních listů.

Sdílet

Česká spořitelna dnes vydává nové emise hypotečních zástavních listů (HZL) vydávané v rámci dluhopisového programu s následujícími parametry:

Emitent: Česká spořitelna, a.s.

Celkový objem: 1 500 000 000 Kč

Jmenovitá hodnota: 10 000 Kč

Úroková sazba: pohyblivá, splatná pololetně zpětně

Emisní kurz: 95,50 % jmenovité hodnoty HZL

Datum emise: 12. prosince 2007

Splatnost: 12. prosince 2022

Administrátor: Česká spořitelna

Kotace: HZL nebudou obchodovány na žádném regulovaném trhu

ISIN: CZ0002001654

Hypoteční zástavní listy budou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých hypotečních zástavních listů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést své hypoteční zástavní listy nebo některý z nich na jinou osobu.

Hypoteční zástavní listy je možné nakoupit ve velkých oblastních a v dalších vybraných pobočkách České spořitelny od 13. prosince 2007 za aktuální kurz v násobcích jednotkové ceny 10 000 Kč a poměrného úrokového výnosu. Nejmenší množství nakupovaných HZL jsou tři kusy. Aktuální seznam poboček, které nabízejí hypoteční zástavní listy, a další informace o emisi i podmínkách distribuce jsou k dispozici na internetových stránkách www.csas.cz a na bezplatné informační telefonní lince 800 207 207.

Základní prospekt dluhopisového programu v maximálním objemu nesplacených dluhopisů 75 mld. Kč, s dobou trvání programu 10 let a splatností kterékoli emise v rámci programu maximálně 30 let, obsahující společné emisní podmínky všech dluhopisů vydávaných v jeho rámci byl uveřejněn na internetových stránkách České spořitelny www.csas.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).