Hlavní navigace

Nová struktura Skupiny KBC ve střední Evropě

Skupina KBC koncem loňského roku ohlásila, že od letošního 1. května zavádí novou organizační strukturu, která daleko více než dosud zdůrazňuje její mezinárodní rozměr a usnadňuje implementaci obchodních iniciativ a synergií napříč zeměmi, v nichž působí. Během několika posledních let se KBC rozvinula z převážně belgické banky v mezinárodní společnost s mnoha různými distribučními kanály. K růstu jejích obchodních aktivit přitom nepochybnou měrou přispěly operace ve střední a východní Evropě.

Sdílet

Nová struktura Skupiny KBC od 1. května 2006

Nejvýznamnějšími parametry nového skupinového uspořádání KBC se stává:

vydělení banko-pojišťovacích operací v Belgii do samostatné divize, která působí vedle operací v zemích Střední Evropy (t.j. na stejné úrovni); integrace retailového bankovnictví, sítě privátních bank a pojišťovnictví pod jedno manažerské řízení jak v Belgii (“Belgická divize”), tak ve střední Evropě (“Středoevropská divize”); a také stejná integrace v každé zemi střední Evropy, kde KBC působí vytvoření ústředí Skupiny v Bruselu, jehož úkolem je podpora projektů napříč Skupinou a manažerské intervence; vytvoření produktových továren a útvarů sdílených služeb obsluhujících celou Skupinu s cílem optimalizovat efektivitu operací. Informační technologie, Asset Management, Trade Finance, Leasing a Platební operace začínají fungovat jako takové Skupinou sdílené jednotky od 1. května.

Nový “Manažer“ a jeho „Řídící Tým“ v každé zemi střední Evropy

Committee Central Europe“), který povede Jan Vanhevel. Ve výboru zasednou manažeři Řídících Týmů z jednotlivých zemí („Country Managers“) zodpovídající za operace na jednotlivých národních trzích. Na národním trhu povede každý Manažer („Country Manager“) svůj Řídící Tým („Country Team“). Ten bude stát nad všemi firmami a společnostmi skupiny KBC působícími v dané zemi v bankovnictví a pojišťovnictví a bude je společně řídit.

Manažerem Řídícího Týmu pro Českou republiku byl jmenován Pavel Kavánek (zůstává generálním ředitelem ČSOB banky), zástupcem manažera Řídícího Týmu pak Jeroen van Leeuwen (zůstává generálním ředitelem ČSOB Pojišťovny). Jejich společným úkolem bude zavést nový model „řízení po jednotlivých zemích“ a rozvíjet koncept bankopojištění. Další členy Řídícího Týmu pro ČR a jejich odpovědnosti vyjadřuje následující zjednodušené organizační schéma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).