Hlavní navigace

Nová huť Union Bance nic nedlužila a nedluží

Sdílet

STANOVISKO VEDENÍ NOVÉ HUTI K INFORMACI HOSPODÁŘSKÝCH NOVIN

Vedení společnosti NOVÁ HUŤ, a.s. se zásadně ohrazuje proti tvrzení, uveřejněném v Hospodářských novinách dne 21.2.03, kde je Nová huť obviňována z toho, že její nesplacené úvěry spolu s dalšími jmenovanými firmami před dvěma lety přivedly banku do potíží.

Citace z titulní strany:
„…Regionální banku si pro sebe zřídily průmyslové podniky jako Severomoravská plynárenská nebo Vítkovice a Nová huť. Ty také přivedly banku do potíží. Jejich nesplácené úvěry přesahovaly před dvěma lety 5,5 miliardy korun. …“

Společnost NOVÁ HUŤ u tohoto peněžního ústavu čerpala provozní úvěr v minulosti pouze jednou, který řádně beze zbytku uhradila.
Od roku 1995 žádné další provozní úvěry nečerpala a nemohla tudíž „špatnou platební morálkou“ zapříčinit citované potíže banky.
Nová huť rovněž v Union bance nemá žádné firemní bankovní účty, jejichž zablokování by mohlo ohrozit finanční transakce.

Pro úplnost dodávám, že Nová huť je akcionářem finanční skupiny UNION GROUP, nikoliv UNION BANKY ( jak je někdy mylně uváděno), ve které vlastní 7,73% akcií.

Nová huť bude samozřejmě po Hospodářských novinách požadovat nápravu dle tiskového zákona.

Ostrava-Kunčice, 21.2.2003

Ivo Čelechovský,
tiskový mluvčí společnosti NOVÁ HUŤ, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).