Hlavní navigace

Nová emise HZL Hypoteční banky putuje poprvé do Penzijních fondů ČSOB

[Tisková zpráva] V pořadí 65. emise HZL v hodnotě 2,7 miliardy korun s úrokovým výnosem 3.32 procent. Poprvé je coby investorům určena Penzijním fondům ČSOB Stabilita a Progres.

Sdílet

Hypoteční banka je historicky největším emitentem HZL, její emisní program sahá až do roku 1996, kdy jako první banka na českém trhu získala licenci k vydávání těchto dluhopisů. Od té doby vydala HZL v celkové hodnotě 139,4 miliardy korun. HZL jsou standardním prostředkem, kterým banky získávají finanční prostředky z trhu.

„Hypoteční banka je dlouholetým specialistou na poskytování hypoték a jako taková má na mezibankovním a především dluhopisovém trhu velmi dobrou pověst. Námi emitované HZL jsou investory prakticky okamžitě upsány,“ říká Martin Vašek, náměstek generálního ředitele pro věci finanční.

Zaknihované HZL na doručitele v objemu 2,7 miliardy korun mají pevný úrokový výnos 3,32 procent a emisní kurz 100 procent k datu emise.  HZL jsou splatné v roce 2016, jmenovitá hodnota každého listu je 10 tisíc korun. Prostřednictvím veřejné nabídky na Burze cenných papírů v Praze je přímo určena Penzijním fondům ČSOB – Stabilita a Progres. 

„Investice do HZL Hypoteční banky umožní našim penzijním fondům získat zajímavý výnos a současně přispěje k další diverzifikaci rizik v rámci portfolia investic v období určité nejistoty především na dluhopisových trzích EU,“ říká Karel Svoboda, generální ředitel ČSOB Penzijního fondu Stabilita. „ČSOB Penzijní fondy se k těmto osvědčeným investicím vrací po delší časové odmlce.“

Hypoteční zástavní listy jsou pro investory z dlouhodobého pohledu zajímavou investicí s jistým výnosem, který je obvykle vyšší než u alternativních produktů jako například spořicí účty nebo podílové fondy.  HZL jsou zajištěny hypotečními úvěry klientů Hypoteční banky, lídra trhu v oblasti hypotečních úvěrů na bydlení.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).