Hlavní navigace

Nová dcera České spořitelny zajistí komplexní služby v realitách

Sdílet

Finanční skupina České spořitelny se rozrostla. Novou dceřinou společností se stala Realitní společnost ČS, a.s., která nabízí komplexní služby v oblasti realit a zajišťuje služby klientům jak z řad developerů – při práci na nových bytových komplexech, tak z řad občanů i firem. Společnost zahajuje svoji činnost v Praze a připravuje rychlý rozvoj aktivit i do regionů v průběhu nejbližších měsíců.

„Realitní společnost ČS vznikla jako centrum pro komplexní řešení všech potřeb klientů, které souvisejí s pořízením nemovitosti – od vyhledání vhodné nemovitosti, přes ocenění a financování až po převod vlastnictví. Samozřejmostí je poradenský a právní servis. Klientovi se věnuje po celou dobu vyřízení transakce osobní realitní makléř,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bedřich Skalický.

Díky propojení s Erste Bank, která je majoritním vlastníkem mateřské společnosti České spořitelny, disponuje Realitní společnost ČS také know–how potřebným pro realitní trh v Evropské unii. „Očekáváme, že zájem o tento druh služeb se bude se vstupem České republiky do Evropské unie zvyšovat. Jsme připraveni zajistit komplexní servis klientům také při nákupu nemovitostí v zahraničí, stejně jako zahraniční klientele při nákupu nemovitostí v České republice,“ uvedl Bedřich Skalický.

Významnou výhodou je, že díky křížovým prodejům v rámci Finanční skupiny České spořitelny zajišťuje Realitní společnost ČS vedle produktů přímo souvisejících s financováním bydlení, jako jsou hypotéky nebo stavební spoření, také další navazující služby, jako je například pojištění nemovitosti či úvěru.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Česká spořitelna je největší bankou pro drobnou klientelu v České republice. Poskytuje služby více než pěti milionům klientů. Česká spořitelna je primárně bankou pro drobnou klientelu, bankou pro malé a střední firmy a také bankou měst a obcí. Nezastupitelnou roli hraje Česká spořitelna ve financování velkých podniků a společností. Česká spořitelna a celá její finanční skupina nabízí komplexní nabídku produktů a služeb potřebných pro naplnění všech aspektů finančního života klientů; Česká spořitelna již vydala téměř 2,5 milionu platebních karet, disponuje sítí více než 670 poboček a provozuje přes 1000 bankomatů. Na českém kapitálovém trhu patří Česká spořitelna mezi významné obchodníky s cennými papíry.

Od roku 2000 je Česká spořitelna členem nejsilnější středoevropské finanční skupiny Erste Bank. Od července 2000 do prosince 2001 prošla Česká spořitelna ambiciózní transformací, která se zaměřila na zlepšení všech klíčových součásti banky: od kvality služeb klientům, přes lidské zdroje a informační technologie, až po zavedení nového řízení úvěrových rizik. Přesto, že klíčová část transformace skončila, Česká spořitelna i nadále pokračuje v dynamických změnách tak, aby se co nejdříve změnila v banku špičkových evropských kvalit.

Česká spořitelna je držitelem ocenění MasterCard Banka roku 2002, které získala na základě hodnocení více než 300 nezávislých odborníků v soutěži pořádané společností Fincentrum. V této soutěži zvítězila také v kategorii Hypotéka roku 2002 a umístila se jako druhá v hlasování veřejnosti na pozici Nejdůvěryhodnější banka roku 2002. Česká spořitelna je majitelem certifikátu Nejlepší úvěrová instituce v České republice, kterou jí v září 2002 udělila na zasedání Mezinárodního měnového fondu ve Washingtonu společnost Euromoney. Banka je již třetím rokem držitelem ocenění „Nejdůvěryhodnější značka v České republice“. Toto ocenění získala opakovaně na základě výsledků mezinárodního výzkumu, který realizovala společnost Reader´s Digest na podzim roku 2000, 2001 a 2002 pod názvem European Trusted Brands v 18 evropských zemích.

Česká spořitelna byla 15. května 2003 vyhodnocena jako jeden z deseti nejlepších zaměstnavatelů v České republice. V soutěži pořádané společností Fincentrum hlasovala více než stovka odborníků – personalistů, poradců, manažerů, ekonomických novinářů i široká veřejnost.

V roce 2002 vykázala Česká spořitelna podle mezinárodních účetních standardů čistý konsolidovaný zisk ve výši 5,8 miliardy korun, je to významné nicméně očekávané meziroční zlepšení proti 1,8 miliardám v roce 2001. Ukazatel návratnosti kapitálu v roce 2002 (ROE) činil 21,4 procenta proti 7,6 procenta v roce 2001.Poměr provozních nákladů a výnosů (C/I Ratio) klesl v roce 2001 na 62,6% ze 68,6 %. Pro rok 2003 banka očekává meziroční nárůst čistého konsolidovaného zisku v intervalu 15% až 20%, ROE nad 20% na udržitelné bázi a Cost/Income Ratio mezi 60% a 62%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).