Hlavní navigace

Norman McLuskie jmenován novým předsedou představenstva společnosti MasterCard Europe

Od počátku roku 2004 převzal Norman McLuskie vedení představenstva společnosti MasterCard Europe od Jean-Pierra Ledrua, prvního viceprezidenta společnosti Crédit Agricole S.A., France.

Sdílet

Zároveň s členstvím v představenstvu společnosti MasterCard International je Norman McLuskie v současnosti předsedou představenstva divize přímého retailového bankovnictví skupiny Royal Bank of Scotland ve Velké Británii. Tato divize je zodpovědná za aktivity, mezi něž patří zejména činnost v oblasti platebních karet skupiny Royal Bank of Scotland a služby Streamline, Direct Line Financial Services, Lombard Direct, účet The One, služba Comfort Card, linka Primeline či internetová bankovní platforma skupiny provozovaná ve spolupráci s Tesco Personal Finance.

Norman McLuskie byl dosud zástupcem ředitele UK Bank, která patří do skupiny The Royal Bank of Scotland, kde měl na starosti podpůrné služby a informační technologie a celou řadu aktivit v oblasti vztahů se zákazníky a podniky se společnou majetkovou účastí. Norman McLuskie je certifikovaný účetní a u skupiny The Royal Bank of Scotland pracuje od roku 1982.

Skupina MasterCard International chce být jedničkou ve světových platebních operacích a společnost MasterCard Europe, zodpovědná za aktivity v rámci Evropy, bude v cestě za tímto cílem hrát významnou roli. Jako nový předseda představenstva pro Evropu budu podporovat tento region, který neustále prokazuje své silné stránky. Hlavními zbraněmi přitom budou zejména moderní technologie, marketingové inovace a služby zákazníkům, řekl Norman McLuskie.

Vysoce si cením práce mého předchůdce Jean-Pierra Ledrua. Převzal vedení v okamžiku, kdy představenstvo Europay schválilo sloučení společností Europay a MasterCard a úspěšně udržoval stálý kurz při vedení firmy v raném období této integrace, dodal McLuskie.

Jean-Pierre Ledru, který zůstává členem představenstva společnosti MasterCard International, uvedl: Příležitosti a výzvy, které nyní stojí před našimi členskými finančními institucemi, jsou rozmanitější a významnější než kdykoli předtím. Norman McLuskie má všechny kvality potřebné k tomu, aby mohl představenstvo pro Evropu vést tímto dynamickým vývojem, v rámci něhož se společnost snaží naplnit svůj potenciál a stát se jedničkou v provádění globálních platebních operací pro své zákazníky.

Jean-Pierre Ledru byl zvolen předsedou představenstva pro Evropu v dubnu roku 2001 a do funkce nastoupil v červnu 2001. Po sloučení společností MasterCard International a Europay International se pan Ledru, první viceprezident společnosti Caisse Nationale du Crédit Agricole a místopředseda Europay France, stal předsedou představenstva MasterCard pro region Evropa. Členem představenstva pro Evropu je Jean-Pierre Ledru od jeho založení v roce 1992, kdy se stal místopředsedou představenstva Europay International.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).