Hlavní navigace

Německá společnost Nordinvest prodána Pioneeru

Investiční společnost NORDINVEST, (Norddeutsche Investment- GmbH) byla prodána společnosti Pioneer Global Asset Management S.p.A. (PGAM). Kupní smlouva mezi společnostmi HypoVereinsbank AG (HVB) a PGAM byla již notářsky stvrzena.

Sdílet

„Náš cíl spočívá v tom, abychom Nordinvest integrovali do skupiny Pioneer Investments a přitom zachovali jeho podnikatelského ducha jakožto podniku s inovační nabídkou“, říká Giordano Lombardo, zástupce výkonného ředitele společnosti Pioneer Global Asset Management S.p.A. Díky této transakci může HVB i v budoucnu ještě intenzivněji využívat všech zkušeností a možností asset managementu Pioneer Investments, který pro celý koncern a zákazníky dodává široký sortiment produktů.

Novým předsedou dozorčí rady společnosti Nordinvest se stal Dominik Kremer, současný předseda dozorčí rady Pioneer Investments v Německu. Tuto funkci převzal od Udo Bandowa, který spoluzakládal firmu Nordinvest v roce 1969 a podílel se podstatnou měrou na tom, že získala úspěšnou pozici jako společnost specializovaná na inovační koncepce fondů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).