Hlavní navigace

Německá škola v Praze otevřela pro veřejnost

Německá škola v Praze uspořádala 12. října Den otevřených dveří pro veřejnost s doprovodným programem. Akce se zúčastnili také zástupci LBBW Bank, která Německou školu v Praze finančně podporuje.

Sdílet

Dny otevřených dveří Německé školy v Praze za podpory LBBW Bank

„Dnů otevřených dveří se účastníme velmi rádi, protože máme možnost se přesvědčit o smyslu naší podpory škole. Tentokrát mne zaujaly zejména výsledky práce zájmových kroužků a jejich přínos pro studenty, školu i veřejnost. Opravdu s chutí jsem okusila indické vafle kroužku Indie a prohlídla si práce kroužku Unicef. A velmi zajímavá byla diskuse o Lisabonské smlouvě kroužku Evropa,“ ohodnotila den otevřených dveří Monika Halířová, ředitelka pobočky LBBW Bank v NC Palladium. Další den otevřených dveří škola připravuje na 21. ledna 2010.

Součástí dne otevřených dveří byla, krom informací o škole a hudebního doprovodného programu, také ukázková výuka a konference týkající se moderní výuky biologie. Na ní vystoupili experti z Ministerstva životního prostředí, Univerzity Karlovy a zástupci partnerských škol.

Veřejnosti byl také představen prestižní školský výzkumný projekt českoněmecké spolupráce, projekt Vltava-Moldau, jehož garantem je Německá škola v Praze. Projekt spočívá v týmové spolupráci českých a německých žáků při praktickém vyučování v terénu, kdy zkoumají vzorky vody, živočichy, okolní flóru a kritéria související s řekou Vltavou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).