Hlavní navigace

Největším zajištěným fondem je ČSOB Krátkodobého růstu 1, shromáždil 1,23 miliardy Kč

Velmi dynamický trh zajištěných fondů má v České republice nového vládce. V upisovacím období, které skončilo 7. dubna 2006, dokázal na sebe strhnout dosud největší pozornost investorů zajištěný fond ČSOB Krátkodobého Růstu 1. Tento fond vykázal vůbec nejvyšší objem vložených prostředků ve výši 1,23 miliardy Kč. Stal se tak největším zajištěným fondem v České republice a pravděpodobně také ve střední a východní Evropě. Druhý ze zajištěných fondů, který minulý pátek skončil své upisovací období, ČSOB Světový Click+ 22, získal celkem 165 milionů Kč. V současnosti je možné až do konce dubna nakupovat zajištěný fond ČSOB Světový Strom EUR 1 a nově pak velmi atraktivní fondy ČSOB Evropského Nemovitostního Růstu 1 a ČSOB Reverzní Click 6.

Sdílet

Nové fondy, které mohou investoři upisovat od 10. dubna do 19. května 2006, nabízejí opět zajímavé možnosti efektivního zhodnocení volných prostředků. Novinkou na našem trhu je zajištěný fond ČSOB Evropského Nemovitostního Růstu 1. Oproti dosavadní nabídce fondů je vázán na evropský nemovitostní index EPRA, který obsahuje nejobchodovanější akcie společností podnikajících s nemovitostmi. „Ceny nemovitostí na trhu rostou a investice vázaná na nemovitostní index tak může být velmi zajímavou příležitostí ke zhodnocení prostředků. Chtěli jsme, aby o tuto možnost nezůstali ochuzení ani domácí investoři“, uvedl Jan Barta z ČSOB Asset Management. Druhý z fondů ČSOB Reverzní Click 6 navazuje na úspěchy předchozích reverzních clicků. Nabízí 100 % návratnost investice a možnost dosažení výnosu až 50 % při splatnosti fondu, která je na zajištěný fond poměrně krátká, tedy 3 roky a 1 měsíc. „Fondy s kratší dobou splatnosti jsou pro investory hodně přitažlivé, což dokazuje také obrovský úspěch ČSOB Krátkodobého růstu 1,“ dodal Barta.

ČSOB Světový Strom EUR 1, ČSOB Evropského Nemovitostního Růstu 1 a ČSOB Reverzní Click 6 jsou součástí otevřeného fondu Fund Partners, SICAV. Fondy spravované finanční skupinou ČSOB/KBC byly založeny v Lucembursku a podléhají dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Činnost na území ČR se provádí na základě tzv. evropského pasu. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách 150 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1 630 miliard CZK.

Milan Tománek
Externí komunikace a vztahy k investorům ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).